Анатолій Дністровий

Анатолій Дністровий (автонім – Анатолій Астаф’єв) – київський письменник. Народився 1974 року в Тернополі, в сім’ї поета, професора компаративістики та теорії літератури Олександра Астаф’єва.
Навчався в міській середній школі № 20. Закінчив Тернопільське професійно-технічне училище №2 (1991), історико-філологічний факультет Ніжинського педагогічного університету імені Миколи Гоголя (1997) та аспірантуру на кафедрі філософії Київського національного аграрного університету (2000). Засновник і учасник літературної групи «Друзі Еліота» (1993-1996). Член Асоціації українських письменників (1998).
У 2000 році на філософському факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка захистив кандидатську дисертацію з філософії, присвячену розумінню історії українським радикальним націоналізмом. Кандидат філософських наук (2001). Як асистент викладав філософію в Національному аграрному університеті, як гостьовий доцент читав авторський спецкурс, присвячений філософії творчості, в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
В різні роки працював старшим консультантом відділу етнополітики Національного інституту стратегічних досліджень РНБО, політичним аналітиком. Сьогодні – керівник спецпроектів часопису «Український тиждень».
Перші літературні публікації Дністрового з’явилися в 1993 році. З того часу він автор близько п’ятнадцяти книг поезії, прози, інтелектуальної есеїстики. Серед них:
поетичних книг «Проповідь до магми» (1998), «На смерть Кліо» (1999), «Спостереження» (1999), «Жовта імла» (2001), «Покинуті міста» (2004), вибраного «Хроніка друкарської машинки» (2009);
повісті «Невідомий за вікном» (2001), романів «Місто уповільненої дії» (2003), «Пацики: конкретний роман» (2005), «Патетичний блуд» (2005), «Дрозофіла над томом Канта» (2010);
книг інтелектуальної прози «Злами й консенсус: шість есеїв на захист ліберальної демократії в перехідних умовах» (2008); «Автономія Орфея: варіації на тему поетичної творчості і навколо неї» (2008); «Письмо з околиці» (2010).
Перекладав поетичні твори Георга Тракля, Пауля Целяна, Германа Броха, Альберта Еренштайна, Готфріда Бенна, Гергарда Фріча, Вітезслава Незвала, Алеся Рєзанова.
Одружений. Виховує доньку Марту-Марію.
Особисті зацікавлення: світова поезія, антисистемна філософія, трансформація націоналізму від романтизму до глобалізації, рибальство, російський більярд, подорожі.
Особисте кредо: Кантове «стався до кожної людини як до мети самої по собі, а не як до засобу» і принципова дистанція від будь-яких літературно-інтелектуальних корпорацій.