Андрій Кокотюха

Андрій Кокотюха - письменник і журналіст, його твори - переважно містичні детективи та трилери давно загальновідомі українському читачеві.
Народився Андрій 17 листопада 1970 року, в м. Ніжин. Батько працював зварювальником, мати медсестрою, а Андрій мріяв стати бібліотекарем. Свій перший художній твір він написав у віці 7 років і це була пригодницька казка про збройну боротьбу лісових звірів із піратами.
Андрій Кокотюха закінчив факультет журналістики Київського університету ім Т.Шевченка, пропрацював і збиральником меблів, і різноробочим та муляром на будівництві.
Перше оповідання Андрія («Вільний день») опубліковане у 1987 році отримало приз читацьких симпатій журналу «Робітничо-селянський кореспондент». Перша видана книга - «Шлюбні ігрища жаб», 1996 рік.
У 1993 році був одним із засновників Творчої асоціації «500». Працюючи у видавництві «Смолоскип» пакувальником книжок, у період з1994 по 1999 рік організував понад сто «гастролей» молодих українських письменників у сімнадцяти регіонах України. Був їх безпосереднім учасником.
Протягом 1999 -2006 років побачили світ книги А. Кокотюхи: «Повернення сентиментального гангстера», «Нейтральна територія», «Ментовский город», «Отработанний матеріал», «Мама, донька, бандюган», «Криминальная Украина», «Криминальная Украина-2», «Криминальная Украина-3», «Почему Украина не Россия» (автор-упорядник), «Любити живих» (у співавторстві з Максимом Розумним), «Повзе змія», «Тайны и загадки Украины», «Резонансные дела МВД» (в співавторстві з Костянтином Стогнієм), «Шукачі скарбів», «Юля» (автор-упорядник), «Темна вода», «Зоопарк або Діти до 16 років». Крім того, написав низку журнальних публікацій повістей та оповідань. За однією такою публікацією режисером Григорієм Коханом знято фільм під назвою «Тупик» на студії ім. О. Довженка. Крім згаданої вище, екранізовано також у 2008 році кіногрупою «Film.ua» детективний роман «Легенда про Безголового» (назва фільму «Тривожна відпустка адвоката Ларіної», режисер Олександр Стеколенко) а у 2009 році компанією «Fresh production UA» екранізовано триллер автора «Повзе змія» (режисер Максим Бернадський). В усіх випадках Кокотюха – автор або співавтор сценаріїв. Написав сценарії для кількох документальних фільмів з циклу „Кримінальні історії” (ICTV), «Чужі помилки» (СТБ), «Стрингер» та «Одержимі» (1+1). Працював журналістом і сценаристом на проектах «Сніданок з 1+1», «Київський регіон», «Паралельний світ». Пише сценарії для проекту «Судові справи» (Film.ua).
Софія Філоненко, дослідник української масової літератури доктор філологічних наук, називає Андрія Кокотюху батьком «українського готичного детективу». Сам автор вважає, що в його текстах присутня швидше неоготика, напряму пов’язана з актуальними суспільними та соціальними проблемами України, а звернення до готики та загалом фольклору збігається з традиціями давньої української літератури.
Книжки А. Кокотюхи видаються практично багатьма українськими видавництвами: «Смолоскип», «Кальварія», «Фоліо», «Піраміда», «Нора- Друк», «Зелений Пес». Багаторазовий переможець і дипломант «Коронації слова»: 2005 р. - перйш премія за роман «Темна вода», друга - за роман «Зоопарк або діти до 16; 2007 р. - третя премія за кіносценарій «Язиката Хвеська»; 2008 р. - диплом за кіносценарій «Шевченко Катерина XX».
У 2011 Андрій Кокотюха входить до складу журі літературного конкурсу «Юне слово».
Улюблені письменники Андрія Кокотюхи: Микола Гоголь, Володимир Висоцький, Сергій Довлатов, Чарлз Буковські, Раймонд Чандлер.