Іздрик

Літератор, художник, музикант. Народився 16 серпня 1962 року у Калуші Івано-Франківської області, де і проживає на даний момент. У 1984 році закінчує Львівську політехніку та працює інженером. У 1989 заснував «часопис текстів і візії» «Четвер» перше число якого з’явилося в самвидаві в 1990 році. Починаючи з 1992-го року Іздрик редагує даний часопис разом із Юрієм Андруховичем та Тарасом Прохасько. Кожне з чисел часопису укладалося за принципом концептуального альманаху. Публікуватись Юрій Іздрик вперше розпочав у власному журналі, для чого він і був на початку задуманий.
Активно включився в мистецьке життя наприкінці 80-х. Брав участь у багатьох виставках та акціях, працював над оформленням книжок та журналів, записував музику. Дещо пізніше публікувався у варшавському андеґраундовому часописі «Відрижка». Знайомство з Андруховичем, а також згуртування довкола журналу «Четвер» молодих івано-франківських авторів виявилося важливим чинником у формуванні Іздрика як письменника. Результатом був вихід з контркультурного підпілля і перша «легітимна» публікація в журналі «Сучасність» повісті «Острів Крк». Повість була позитивно оцінена критикою і згодом з'явилася у польському перекладі на шпальтах «Literatura na Świecie».
Постійне метання поміж музикою, візуальним мистецтвом і літературою, здається, вирішується на користь останньої. Втім, це не заважає Іздрику, постійно наголошуючи на власному дилетантстві, записати два фортепіанні концерти, брати участь у міжнародних виставках, чи, скажімо, проілюструвати перевидану книгу Андруховича «Екзотичні птахи чи рослини».
У 1997 році після неодноразових видруків частинами й уривками з'являється окремою книгою роман «Воццек» — квінтесенція дотихчасових художніх пошуків Іздрика, котра має виразні ознаки вичерпаності певних прийомів та знахідок. Про подібну вичерпаність, — цього разу не формальну, а дидактичну, — щоразу більше свідчать регулярні культурологічні публікації Іздрика в газеті «День».
У 2009 році Іздрик стає лауреатом премії «Книга року Бі-бі-сі» за книгу «Таке».
Про себе Іздрик найчастіше говорить так: «Я людина твердих, майже незламних принципів, котрі постійно порушую», що підтверджується й цитатою з «Воццека»: «…проблема винищення мудаків не є вже такою складною. Власне кажучи, вона є есхатологічною проблемою, адже мудаки — практично всі».

Проза
«Острів Крк» (1993 р.)
«Воцек & воццекургія» (1997 р)
“Подвійний Леон» (2000 р.)
«АМ тм» (2004 р.)
«ТАКЕ» (2009 р.)
«Флешка – 2GB” (2009 р.)