Олівер Сакс

Олівер Сакс народився в 1933 році в Лондоні, в сім'ї лікарів та вчених - мати Олівера хірург, а батько - терапевт. Олівер отримав медичну освіту в Оксфордському університеті. З 1965 року він практикує як невролог у Нью-Йорку. З 2007 по 2012 рр. займає пост професора неврології та психіатрії в Колумбійському університеті Медичного центру.
У 1966 році доктор Сакс почав працювати неврологом у лікарні Beth Abraham в Бронксі, де він зіткнувся з надзвичайною групою пацієнтів, багато з яких провели десятиліття у дивному, замороженому стані, як людські статуї, не в змозі поворушитися. Він визначив, що ці пацієнти в свій час пережили пандемію летаргічного енцефаліту (сонної хвороби), яка охопила світ з 1916 по 1927, і застосувавши до даних пацієнтів експериментальний препарат L-допа, повернув їх до життя. Це одужання і стало предметом його «Awakenings» («Пробудження»), книги, яка пізніше надихнула режиссёра Пенні Маршала на створення однойменного фільму. Фільм номінувався на премію «Оскар» у трьох як кращий фільм року, за кращий сценарій та за кращого актора у головній ролі (Роберт Де Ніро).

Сакс відомий своїми книгами «Человек, который принял жену за шляпу», «Антрополог на Марсе», в яких він описує пацієнтів котрі з усіх сил намагаються жити з такими важкими хворобами як синдром Туретта, аутизм, епілепсія, синдром фантомної кінцівки, шизофренія, хвороба Альцгеймера.
Олівер Сакс досліджував світ глухих та мову жестів, генетичний ахроматизм (дальтонізм) у жителів цілого остова (книга «The Island of the Colorblind» 1997 р.). Свій досвід в якості лікаря описав у книзі «Мігрень» (1970 р.) та в якості пацієнта, коли в результаті нещасного випадку Сакс втрачає контроль над ногами у книзі «Нога як точка опори» (1984 р.)
Одна з останніх робіт Сакса - книга «Музикофілія: казки про музику та мозок».
Олівер Сакс страждає від прозопагнозії (розлад сприйняття обличчя, при якому втрачається здатність розпізнавати обличчя, проте при цьому здатність розпізнавати предмети в цілому зберігається), наполовину сліпий, але незважаючи на це, продовжує як свою письменницьку діяльність так і лікарську практику.
Роботи Олівера Сакса регулярно з'являються в New York Review of Books, а також у різних медичних журналах. The New York Times назвав д-ра Сакса "поетом- лауреатом медицини", а в 2002 році він був нагороджений премією Льюїса Томаса. Крім цього, Олівер Сакс є почесним членом Американської академії мистецтв і літератури та Американської академії наук і мистецтв, нагороджений почесними ступенями у багатьох університетах, включаючи Оксфорд, Каролінський інститут, Джорджтаун, Барда, Gallaudet, Тафтс, і католицький університет Перу.

У березні 2006 був одним з 263 лікарів, котрі підписали лист-протест проти застосування американськими військовими лікарями тортур до ув’язнених в Гуантанамо.