"Гордість і упередження"

У кожної людини є книга, яка запала їй глибоко в душу і змінила її. У моєму випадку це відома на весь світ книга Джейн Остін «Гордість і упередження», яка викликала у мене надзвичайні почуття. Цей роман став для мене філософським, адже у ньому настільки багато висловів та вчинків, які можуть повністю змінити світогляд людини.

Роман «Гордість і упередження» був вперше опублікований в 1813 році, хоча Джейн Остін написала його в період 1796 – 1797рр. Це було в той час, коли жінки мали залишатися вдома і слідкувати за своєю зовнішністю, замість того, аби залучатись до політики чи розпочинати свою кар'єру. Крім того,лише чоловіки мали право ставати авторами книг та літературних праць на відміну від жінок, що мало вагомий вплив на розвиток англійської літератури.

Незважаючи на це, Джейн Остін є однією з найбільш читаних авторів англійської літератури 18-19 століття , і немає ніяких сумнівів щодо цього. Адже на прикладі своїх книжок вона висвітлювала проблему жінок в суспільстві Англії в кінці 18 і на початку 19 ст. Саме цією рисою, а точніше своєю тематикою, роман Джейн Остін вирізняється на фоні інших романів даної літературної епохи. «Гордість і упередження» досить чітко вимальовує картину того, як жінкам, які не мали свого волевиявлення, доводилось відмовлятися від почуттів кохання  та одружуватися заради соціального та матеріального статусу. На мою думку, ці проблеми є актуальними і в наш час. Роман «Гордість і упередження»  вчить тому, що люди бояться показувати свої почуття через гордість та страх бути покинутим. Її книги зберігають свою актуальність й тому, що письменниця писала про предмети, які завжди будуть природньою частиною людського буття, незалежно від того, скільки років мине, а її персонажі завжди залишатимуться такими реалістичними і повними життя.

 «Гордість і упередження» - це історія найбільш духовно реалізованої героїні, невгамовної  Елізабет Беннет. Історія починається з того, як її мати, місіс Беннет, намагається видати заміж одну із своїх дочок за Чарльза Бінглі, гарного та заможнього парубка, який викупив сусідній маєток. Але Елізабет зустрічається з найближчим другом Бінглі, містером Дарсі. Він надзвичайно багатий чоловік, але має гордовитий та надзвичайно пихатий характер, який зачіпає її до нових висот антагонізму. Містер Дарсі закликає Бінглі відмовитися від одруження з сестрою Елізабет, що породжує непорозуміння між ним та сім’єю Беннет. Але невдовзі сам містер Дарсі виправляє свою помилку. «Гордість і упередження»  - це повчальна історія про шкоду поспішного судження і,можливо, одна з найприємніших любовних історій будь-коли написаних.

Як і всі молоді дівчата та зрілі жінки, я люблю цю книгу за неймовірні та глибокі характери. Елізабет Беннет - дівчина з простої сім'ї, яку напружує нікчемність матері і сестер, яких вона соромиться. Сама ж вона відкрита, дуже розумна, справедлива, дотепна, весела і при цьому робить достовірні висновки про людей з перших знайомств, зустрічей, а також героїня володіє високими моральними принципами. Містер Дарсі - аристократ, має рідну сестру, яку дуже сильно любить і все робить для неї. В його натурі міститься неабиякий розум, вихованість, а також велика гордість і зарозумілість. Але насправді він виявляється досить благородним і допомагає людям, яким дійсно потрібна допомога.

Крім того, вельми красива мова написання відразу привертає увагу до сюжету. Описуються не тільки самі події, але й почуття і переживання героїв, власне, їхнє ставлення до цих подій, які трапляються у їхньому житті. Читаючи книгу, не помічаєш часу і простору. Відносини між містером Дарсі і Елізабет Беннет зображуються так барвисто та так романтично, що забуваєш про всі свої переживання, занурюючись у вигаданий, але такий чарівний світ, створений Джейн Остін!

Знаменитий роман Джейн Остін «Гордість і упередження» був екранізований багато разів. Його остання сьома екранізація була зроблена в 1995 році британським телеканалом ВВС. Цей міні-серіал (з 2 частин або 6 серій) виявився однією з найкращих кіноверсій прославленого шедевра англійської літератури.

Цей фільм - рідкісний випадок, коли сценарист ні на крок не  відступає від сюжету книги, але при цьому фільм не стає ілюстрацією роману, а живе власним життям. Серіал викликав багато позитивних відгуків критиків, мав великий успіх у глядачів. І це не дивно, адже у фільмі грають прекрасні актори. Причому, захоплення викликають не тільки виконавці головних ролей, але і актори другого плану. Всі вони не дозволяють глядачеві (навіть якщо він вже знає сюжет) відірватися від екрану.

Якщо ви любите хорошу класичну літературу та в ній вас вабить непередбачувана історія кохання і гумористичні персонажі, ви будете насолоджуватися читанням «Гордість і упередження» Джейн Остін.

Цей роман має прочитати кожна людина і пережити всі ті почуття, які описані в книзі.