Перша книга про київську хунту

На перший погляд, нова книга Дмитра Савченка є наскрізь неоднорідною і строкатою. Ще навіть до того, як починаєш читати, відчуття гармонії зникає і впадаєш у якийсь дисонанс, що затягує і не полишає до останніх сторінок. Такий ефект створює і сама назва – КИЇВ ХУНТА СІТІ (ці три слова з різних мов одразу налаштовують на несерйозний лад, створюють враження стьобу) , і художнє оформлення книги (здається, що такі візерунки і кольорова гамма краще б виглядали у поліграфії для кондитерської, але аж ніяк не на книзі про військову тематику).

На другий погляд, це якась парадоксальна суміш різнопланових текстів. Не лише за жанром – від гострої публіцистики до сентиментальних поезій, але і за глибиною – історичні екскурси тут поєднуються із зухвалими гаслами та настроєм – а геополітичні дослідження з легковажними віршами.

Іспанське слово «хунта» стосовно української влади з’явилося на шпальтах російських ЗМІ та в лексиконі ведучих ТБ нашого привітного сусіда десь рік тому. Частина громадян здивувалася, бо для здорового ґлузду воно таки й дійсно дивно  - ми сваримо нашу владу за нерішучість та млявість, а воно бач що? – хунта! Для іншої групи небайдужих українців ця чергова кремлівська нісенітниця стала неабияким джерелом для веселощів та творчості, одразу з’явилися плакати, футболки і море фотожаб в Інтернеті. А хтось собі подумав: «А чому б і ні? Прекрасна ідея!»

Автор книги не належить до жодної з цих груп і йде далі: балансуючи на межі компаративних історичних аналіз і маніфестів, він робить зухвалі пророцтва стосовно долі України і її ролі в Історії.

Якщо ви думаєте, що на третій погляд все стає на свої місця, розкладається по поличках, всі питання отримують свої відповіді і настає гармонія, то дуже помиляєтеся. Хоча після прочитання таки розумієш основну ідею – вся книга це провокація, бунт проти заскорузлого негнучкого мислення, зашореності і міщанства. Мета автора навіть не в тому, щоб донести до читача своє бачення подій сьогодення, не вказати шлях чи дати відповіді на питання. КИЇВ ХУНТА СІТІ – це свого роду копняк, якщо хочете, мотиватор. Розбурхати, розшевелити, надити поштовх, спричинити рух – ось основний ефект цієї книги. А чи буде це рух ваших думок чи пряма дія, то вирішувати вам.