«Притчі» Ігоря Січовика для змістовного читання

Ігор Січовик ─ відомий український літератор, що публікує сатиричні твори та книги для дітей, нещодавно упорядкував ряд видань притч. Невеличкі за форматом (120х165), але вагомі за змістом книжки складають своєрідну серію. Так, у тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан» уже побачили світ «Притчі про мудрість і знання», «Притчі про досвід та винахідливість», «Притчі про диваків та дружбу», «Притчі з глибин життя».

Треба сказати, що Ігор Січовик збирав опубліковані притчі впродовж усього свого творчого життя, записував і зрештою уклав в ошатні збірки та оприлюднив. Вочевидь, ці повчальні та алегоричні перлини народної мудрості зазвичай допомагали письменнику створювати свої власні твори. Тому він вирішив поділитися ними з іншими. Адже, як пише письменник у передмові до однієї зі збірок, притчі — це напрочуд ефективний спосіб виховання, навчання й розвитку, адже можуть навчити кожного думати, розвинути уяву та інтуїцію, шукати вирішення проблем.

 

 
 

Крім того, на думку упорядника, притчі змусять читачів замислитись над своєю поведінкою і  навіть посміятися над власними помилками. Кожен, хто візьме до рук один із примірників «Притч», знайде для себе відповідь на будь-яке питання і дістане естетичну насолоду.

 
Через зручний формат книжечки її можна брати в дорогу та гортати у людних місцях, шукаючи розради. Оформила «Притчі» художник Аліна Воронкова, що теж робить їх привабливими на вигляд і приємними для чтива.

 
Варто наголосити, що у видавництві «Навчальна книга – Богдан» Ігор Січовик видав не тільки серію «Притч». Тут побачили світ й інші його книжки: авторські першодруки для дітей «Кольорова корова», «Гарбузова рідня», «Я лічу до десяти» тощо, а також упорядковані твори, що прийдуть на допомогу дітлахам та їхнім батькам у вивченні навчальних предметів та розвитку світогляду, як-то, «Дивокрай», «Мій дитячий садочок», «Кобзарик» та інші.