Кевін Баррі став переможцем IMPAC нагороди

Ірландський письменник обійшов Уельбека і Муракамі в боротьбі за приз, своїм дебютним романом "Місто Боен" про "смертоносних підлітків в хіпстерських штанях" в майбутньому (2035 рік) позбавленому технологій.

На наступний ранок після новини що він отримав нагороду, яка претендує на найбагатшу у світі грошову нагороду за один роман опублікований англійською мовою, виступаючи перед Guardian Баррі заявив, що це був "щасливий день".

Висування кандидатур на € 100 000 (£ 85000) нагороду зібрані з бібліотек по всьому світу і шортлист в цьому році набув особливо міжнародного характеру, адже п'ять з 10 назв вперше опубліковано на іноземній мові, в тому числі романи Мішеля Уельбека і Харукі Муракамі.

"Це дійсно круто побачити себе поряд з письменниками, яких ви читали протягом багатьох років і захоплювалися весело провівши час", сказав Баррі.

Місто Боен представляє майбутнє на заході Ірландії позбавлене технологій, в якому бандити добираються до місця "кримінальних розборок" пішки або на трамваї - у світі без машин, ноутбуків і мобільних телефонів.

Баррі, який опублікував дві збірки оповідань і виграв премію Sunday Times коротких історій в 2012 році, поповнив список переможців минулих років серед яких були у тому числі Джон МакГрегор, Орхан Памук і Хав'єр Маріас.

Він не має особливих планів, як розпорядитися призовим фондом, зазначивши, що "письменники не мають заробітної плати як такої».

"У вас є хороші роки і неврожайні роки", сказав він. «Ця нагорода робить його хорошим роком - вона купує вам багато часу, щоб сидіти за робочим столом, винаходячи несамовиті маленькі світи. Вона дозволяє продовжувати йти - .. Це визначення успіху для письменника".

IMPAC - дублінська літературна премія (англ. International IMPAC Dublin Literary Award) — одна із найбільш престижних літературних премій в світі.

Була створена в 1996 році міською радою Дубліна і американським інвестиційним фондом IMPAC. Одна із головних цілей — відродження слави Дубліна як «літературної Мекки». Вручаєтся щорічно за кращий прозовий твір на англійській мові. Розмір премії — €100,000.

За матеріалами: guardian