Виставлено на торги перше видання Гаррі Поттера з позначками автора

Йдеться про книгу «Гаррі Поттер і філософський камінь», на сторінках якої Джоан Роулінг написала замітки як про сам роман, так і про його екранізацію, а також залишила 22 малюнка.

Торги організовують представники британського ПЕН-клубу та аукціон Sotheby's - вони оголосили, що всі виручені від продажу книги кошти, будуть спрямовані на благодійність.

Перший варіант книги «Гаррі Поттер і філософський камінь» був випущений в 1997 році тиражем всього в 500 екземплярів. У жовтні 2007 року це видання першого роману з циклу про хлопчика-чарівника, було продано за 29,8 тисячі доларів. Очікується, що на цей раз «Гаррі Поттер і філософський камінь» піде з молотка за значно вищу ціну.

Всього на благодійний аукціон виставлено 51 перше видання книг з позначками авторів. Серед лотів, зокрема, «Щоденник Бріджит Джонс» Хелен Філдінг і «Північне сяйво" Філіпа Пулмана.

Благодійний аукціон перших видань пройде в Лондоні ввечері 21 травня.

У серію романів про Гаррі Поттера входять сім книг, остання з яких була опублікована в 2007 році. Сукупний тираж романів про Гаррі Поттера перевищив 450 мільйонів екземплярів. Усі романи серії екранізовані. Книги про Гаррі Поттера дозволяють Джоан Роулінг досі регулярно входити в рейтинги найбагатших письменників світу.

http://lenta.ru/news/2013/05/18/first/