Хіба ревуть воли, як ясла повні?

5
Середня: 5 (4 оцінок)
Видавництво: 
Рік видання: 
1986
ISBN: 
ISBN326841
Анотація: 

Це соціально-психологічний роман із елементами детективу. Створений класиком української літератури Панасом Мирним (1849 – 1920) у співавторстві з Іваном Біликом (1845 – 1905). У ньому психологічно переконливо розкривається трагічна доля правдошукача, борця проти приниження людини, соціальної несправедливості, який став злочинцем, „пропащою силою. Події відбуваються на тлі широкої правдивої картини українського життя XVIII – XIX ст. На ній особливо виділяються жіночі образи. Майстерно описані напружені ситуації, інтригуючий сюжет сприяє тісному переплетенню соціальних та інтимно-особистісних ліній роману. Твір було заборонено в царській Росії, тому вперше надруковано у Женеві. Він став одним із найвидатніших реалістичних досягнень європейської прози XIX століття.

Рецензії на книгу

Відгуки

Хіба ревуть воли, як ясла повні?

Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» має спільну із романом «Повія» основу: моральний занепад людини – як результат соціальної нерівності та гноблення.

Перед читачем постають питання: чи винен і на скільки?

Цитати з книги

Цитата автора: Панас Мирний книга: Хіба ревуть воли, як ясла повні?

Тільки одна мати вміє разом кохати свою дитину й ненавидіти, жалкувати й проклинати; бажати бачити, чути - й не дивитися, не слухати.