Кабульський книгар

Анотація: 

Книга «Кабульський книгар» - це розповідь передовсім про життя місцевої родини, що проживає в Афганістані, в якому щойно повалено режим талібів в 2001-2002 роках. Авторка не обійшла увагою жодного члена цієї родини.

Про талібів, моджахедів, колишніх королів Афганістану або про присутність СРСР та Америки дізнаємося через призму життя малих, дорослих і старих членів родини головою яких є власник книгарні Султан Хан. Автор знайомить з їхніми сусідами, близькими і далекими родичами, життям афганського міста, ретельними приписами суспільних вимог. Особливо жорсткі ці вимоги щодо жінок. Особливо жорсткі ці вимоги стосовно жінок. Цій тематиці в книзі відведено багато сторінок.

Більшість характерів книжки будуть добре зрозумілі українському читачеві. В деяких сільських епізодах можна впізнати і українське село. І так само в їхніх бюрократах можна впізнати і наших чиновників. Але за буденним життєписом симпатичних і не дуже осіб проступає зрозуміла картина розшарпаної війнами країни. Напрошуються багато висновків і порівнянь.
Хіба Афганістан єдиний на планеті, який ніби і хоче рухатися вперед, та все ж чомусь значна частина країни чинить цьому шалений опір? Саме з цієї книжки український читач міг би собі уявити ступінь регресу, який може охопити країну, котра починає експериментувати з соціальними устроями. Приклад недавньої історії Афганістану показує – Україні варто задуматися…

Рецензії на книгу

Кабульський книгар: феміністки би плакали

Для європейця ісламська цивілізація видається закритою, антигуманною, із суворо регламентованими правилами життя. Посудіть самі: обов’язкова молитва п’ять раз на день, неухильне виконання усіх приписів Корану, жорсткі родинні рамки, велика кількість табу для жінок, священна війна проти невірних (джихад). У тому світі діє патріархальна система цінностей, він наглухо закритий під паранджею, панують ще прадавні закони. Потрапити всередину цієї замкнутої й кастової системи дуже складно.

Відгуки

Цитати з книги