Мартін Іден

4.5
Середня: 4.5 (6 оцінок)
Автор: 
Видавництво: 
Рік видання: 
2004
ISBN: 
966032228-3
Анотація: 

«Мартін Іден» — звісною мірою автобіографічний роман відомого американського письменника Джека Лондона (—1916). Випадкова зустріч зі студенткою університету Рут Морз — дівчиною із заможної сім’ї – змінює життя моряка Мартіна Ідена. Він мріє стати письменником і починає завзято займатися самоосвітою. Природний талант і напружена праця дозволили Мартіну здійснити мрію. Але досягнувши мети, він відчуває себе спустошеним. Втративши старий рай (море, кубрик), нового він не знаходить. У трагічному фіналі роману Джек Лондон ніби передбачив кінець свого власного життя.

Рецензії на книгу

Нотатки по ходу читання

Як я і думав, Мартін переріс свою "виховательку". 

Дуже гарно про "вищий світ" сказав Оклі, коли описував своє подальше життя і життя Руфі - безплідні нікчемні долі, які могли відбутися лише завдяки статкам накопичених їх батьками. Не знаю як там склалося далі історично, але, як правило, перша ж економічна криза/революція ставить ледарів від капіталу на місце. Хто не росте над собою, той не виживає, скільки б грошей у нього не було.

Книга котра змінює світогляд

Коли друзі просять назвати улюблену книгу, я не можу дати остаточної відповіді. Проте книга, котра змінила мій світогляд, називається “ Мартін Іден” Джека Лондона. Я не раз перечитую деякі розділи цієї автобіографічної драми. Письменник, в честь якого назвали навіть астероїд (2625 Джек Лондон, 1976 року), у власних творах закликає поплавати у океані, котрий вирує людськими історіями, сповнених справжніх пригод.

Відгуки

Цитати з книги