На Західному фронті без змін

4.22222
Середня: 4.2 (9 оцінок)
Видавництво: 
Рік видання: 
2008
ISBN: 
966033853-8
Анотація: 

"На Західному фронті без змін" - перший успішний твір Ремарка. Це роман про війну і проти війни. Головний герой - Пауль Боймер - солдат Першої світової. Він називає своє покоління втікачами, бо вони тікають від самих себе, від життя, яке стало таким страшним, що замість того, щоб "любити життя і світ", їм довелося стріляти в них. Вони звикли до окопів і смертей, але не хочуть визнати таке життя нормальним, бо зберегли людяність і здатність дружити.

Рецензії на книгу

Перезавантаження сприйняття

"Що сталося б із нами, якби ми збагнули все, що відбувається на фронті!".

А сталося б те, що на довгий час, увесь світ замовк, відсторонився б від усього, заціпенів…

А потім… потім з’явилася б надія на краще майбутнє.

Відгуки

Цитати з книги

Цитата автора: Еріх Марія Ремарк книга: На Західному фронті без змін

Вони мали б стати для нас, вісімнадцятирічних, провідниками у світ дорослих, у світ праці, обов'язку, культури і прогресу, провідниками в майбутнє. Часом ми кепкували з них, удавалися до всяких дрібних витівок, але насправді ми їм вірили. Уявлення про авторитет, носієм якого вони були, поєднувалося в наших думках із гострим розумом і знанням життя. Але тільки-но ми побачили першого вбитого, як це переконання миттю щезло. Ми зрозуміли, що наше покоління набагато чесніше, ніж їхнє; вони переважали нас тільки гарною мовою і спритністю.

Цитата автора: Еріх Марія Ремарк книга: На Західному фронті без змін

Він пропонує, щоб день оголошення війни відзначався наче всенародне свято з музикою і вхідними квитками, як ото під час бою биків. На арену повинні вийти міністри й генерали обох держав, у самих трусах, озброєні дрючками, і нехай собі б'ються. Переможе та країна, чий представник зостанеться живий. Це було б простіше й краще, ніж тепер, коли б'ються зовсім не ті, кому слід.

Цитата автора: Еріх Марія Ремарк книга: На Західному фронті без змін

Нікому земля не дає стільки, як солдатові. Коли він припадає до неї, довго й міцно, коли він заривається в неї обличчям, усім тілом, смертельно наляканий вогнем, тоді вона — його єдиний друг, його брат, його мати; він звіряє їй свій страх стогоном і криком, і вона мовчки боронить його, тоді знову відпускає на якихось десять секунд трохи пробігти і ще трохи пожити, а згодом знову ховає його, часом — назавжди.

Цитата автора: Еріх Марія Ремарк книга: На Західному фронті без змін

Ми їдемо сюди звичайними солдатами, похмурими чи веселими, а коли потрапляємо в зону, де починається фронт, то стаємо напівлюдьми, напівтваринами.

Цитата автора: Еріх Марія Ремарк книга: На Західному фронті без змін

...ми тільки й уміємо, що грати в карти, лаятись та воювати. Небагато для двадцяти років — і забагато для двадцяти років.