Предок

Анотація: 

Книгу "Предок" складають найяскравіші твори з художньої спадщини видатного вітчизняного історика і вченого, одного з найбільших поборників української духовності Михайла Грушевського, що після довгих десятиліть замовчування прийдуть до нашого сучасника.

Ці твори розкриють ще одну непересічну сторінку його могутнього обдарування - талант белетриста. Провідна тематика - історичні сюжети, роздуми, соціально-побутові картини з життя українського народу.

Рецензії на книгу

Рідкісний Гість

Дана книга – добірка художніх творів видатного українського вченого-історика, політичного діяча і письменника Михайла Сергійовича Грушевського. Твори, зібрані під цією обкладинкою вражають своєю глибиною, правдивістю, масштабністю та різноманітністю.

Цю книгу я знайшов, коли копирсався у бібліотеці своїх батьків і тоді я й не міг подумати, що натрапив на такий скарб!

Коротенько про кожний твір.

Відгуки

Цитати з книги

Цитата автора: Михайло Грушевський книга: Предок

Він не мав у голові ніяких думок про культурну місію; він пішов у похід, бо був військовим, а був військовим на те, щоб пити вино та курити добрі сигари, — виходило, що і метою всіх оцих війн, боїв були вино та сигари, більш нічого. Де воювати, з ким воювати — все одно було йому; його навіть не просив ніхто привезти з походу яку небудь пам'ятку, як от печінки гіпопотама або нігтя крокодила... Стріляючи арабів, забираючи добро їх, він не ненавидів їх, але й не жалував, — треба було бити, бо це була служба, і за неї він діставав платню.

"Бех-Аль-Джугур"

Цитата автора: Михайло Грушевський книга: Предок

Той, хто видумав "чесну бідність", мабуть, ніколи не був голодним, не плакав в холоднім покої, не тиснув у тузі голову задубілими руками...

"Бідна дівчина"

Цитата автора: Михайло Грушевський книга: Предок

— Ти? Пішов би в козаки? — здивовано запитав отець Кирило і додав з обуренням: — А не забирай собі в голову того: твоя річ книжка та перо!
— Inter arma silent musae (під час війни замовкають музи),— відповів Грицько.
— Silent, sed non belligerant (замовкають, але не беруться до зброї),— відповів йому в тон отець Кирило.— Ти вже, якби раз пішов на війну, попрощався б уже з наукою, це певно знай: одне з другим погодити не можна.

"Ясновельможний сват"

Цитата автора: Михайло Грушевський книга: Предок

Ах, смерть - розрішительниця всіх уз і трудів, вічний сон без мрій і сновидінь, спочинок, неприступний ніякому ні фізичному, ні моральному болеві, ні жалю образи, ні жалеві каяття, ні утіхам, ні уразам - це найсолодше з усього, що може обіцяти собі чоловік, що жив справді, страждав і боровся в цім світі.

"З похорону"

Цитата автора: Михайло Грушевський книга: Предок

...з смертю так різниться образ людини. Ми вже не можемо уявити її собі такою, як уявляли за життя: смерть кладе межу, ставить між нею й живими немов скло, в якім той старий, так близький і знаний образ переломлюється в зовсім відмінних фарбах і контурах.

"Тестамент"