Рецензія на книгу Еліни Заржицької «Як черепаха Наталка до школи збиралась» (видавництво «Пороги», м. Дніпропетровськ, 2011 р.) | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Рецензія на книгу Еліни Заржицької «Як черепаха Наталка до школи збиралась» (видавництво «Пороги», м. Дніпропетровськ, 2011 р.)

Коли береш книгу, то одразу звертаєш увагу на її гарне художнє та поліграфічне виконання. Вона ніби сама проситься до рук – така яскрава і весела в неї обкладинка! А які чудові малюнки, виконані дітьми, що навчаються в інтернатах Дніпропетровської області. Це велика знахідка – оздоблювати дитячі видання малюнками самої малечі, ніби коштовностями діадему прикрашати. Тільки талановиті та старанно написані твори можуть надихнути дітей на творчість!

Ця книга в змозі подарувати Вам і Вашим діточкам декілька приємних годин. Книга має пізнавальну цінність для дітей дошкільного віку. Ті діти, що цікавляться життям тварин, отримають ще більше знань про веселі пригоди черепашки Наталки, тритона Тришки, гарненького Равлика. Маленька Наталка, ніби дитина, пізнає цей світ, робить добрі і гарні вчинки: ось вона мирить жуків, що б’ються на галявинці: «Зупиніться, – попросила вона жуків, – ви подаєте малятам поганий приклад», а ось – «пожаліла бідолашного Равлика» і відпустила його додому.

Для дітей молодшого шкільного і дошкільного віку дуже важливі «позитивні» приклади для нормального психічного розвитку. І такі приклади можна знайти саме у цій книжці. На прикладі головної героїні казок – черепахи Наталки – діти вчаться бути добрими та щедрими

День 7. «Як Наталка до школи збиралася»: «За п’ять хвилин Наталка отримала ще два пакунки, а потім ще вісім. (І всі – від люблячих родичів, точнісінько з такими ж наплічниками).

– Що мені робити з цими…– схлипувала Наталка.

А потім вигадала. Вона подарувала їх своїм однокласникам. Відтепер увесь клас дружно співає: «Маю гарний наплічничок…».

Дуже гарно, що у казках автор робить тільки делікатні натяки, а малюк за допомогою батьків або інших родичів, вже сам робить висновки, що треба бути чуйним, привітним, допомагати друзям (День 8. «Як Наталка Тришку читати навчила», День 10. «Як Наталка пуголовку Грицьку допомогла»).

Мало тексту, багато змісту, яскраве оформлення – «залізна» форма успіху літературного твору для дітей. Після кожного маленького оповіданнячка, ніби у байці – висновок. І це теж дуже важливо для дітей – вміти робити «правильні» висновки, таким чином навчитись мислити позитивно, наслідувати і повторювати добрі і гарні вчинки улюблених героїв. А черепашка Наталка – мила, симпатична, добра і чуйна, в неї дуже багато друзів, і всі її дії спрямовані на те, щоб всі було добре! Кожен день її життя насичений пригодами, добром і радістю.

Ми ж, дорослі, хочемо бачити майбутнє наших дітей світлим та радісним. Так давайте навчимо їх бути такими! А сучасна література (зокрема, твори Еліни Заржицької) нехай буде нам другом і порадником!

Провідний бібліотекар

відділу обслуговування

дошкільників та учнів 1-4 класів

Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей

Тетяна Монська

+1
+1
-1