кав'ярня на розі

Ваш голос: Немає Середня: 5 (1 оцінок)
кав'ярня на розі. Оксана Сайко

Автор: Оксана Сайко

Тематика: 
цікаво
Видавництво: 
Видавництво Старого Лева
ISBN: 
978-617679023-5 
Рік видання: 
2013
Купити в магазині:
нема пропозицій
Анотація:

Кав’ярня на розі – чудове місце для зустрічей з найнесподіванішими людьми. Лідці, котра готується до вступу на економічний і підпрацьовує там кельнеркою, пощастило познайомитися з колекціонером забутих книжок. І це змінило життя обох: хтось зумів повернути собі давно втрачений сенс існування, а хтось зрозумів, чому не варто втілювати чужих мрій.

Рецензії на книгу

Нема рецензій

Відгуки

Головна героїня, Лідка, працює в кав’ярні свого дядька Романа, захоплюэться читанням книг. З першої ж сторінки голову заповнюють запахи старого міста лева. А воно завжди пахне свіжими дощами, теплою кавою та книгами. Так і закохуєшся у кожен старий будиночок. Ліда - кальнерка, сидить вранці за лядою і читає дядькову книгу. Не зважаючи на такий ранній час до приміщення заходить чоловік, що з першого погляду здається дивакуватим чужинцем, наспрвді ж він - вічний турист, що кожного разу бачить нове у Львові. Чоловік цікавиться книгою, що читає дівчина настільки сильно, що не стримується і навмисне забирає з собою, поки вона відходить на кухню порозмовляти з подругою Нелькою.

Всі герої в книзі переплітаються, немов виноградні гілки, поєднуючись у своєрідну симфонію, коли у кожного інструменту своє звучання. 

Ліда - хороша дочка, що самовіддано вивчає математику, щоб вступита на економічний факультет. По-правді це була мрія батька, а поки вона не знайшла свою, то намагається втілити чужу мрію. Дівчина працює тиждень через тиждень в кав’ярні, де й зустрічає подругу куховарку, поета-невдаху, вчителя музики, отця-богохульника, столяра, пралю, МІрку, що шукала розради і постійно перебувала у товаристві чоловіків. Всі вони - невід’ємна частина самого життя кальнерки. 

У вихідні Ліда ходить до репетитора з математики. Після її заняття приходить хлопець Денис, який щорозу червоніє, коли вітається. Дівчина  спочатку відчуває до нього якусь відразу, хоч з часом розуміє, що він їй теж подобається.

Щодо того дивака, що поцупив книгу, то він був давнім другом дядька Романа і займався колекціонуванням забутих книг. Арсен ніяк не міг відпустити своє кохання і постійно думав про неї, зберігаючи в себе в кімнаті сонети Шекспіра, що колись подарував їй. Він є справжнім фанатиком і збирає книги будь-яким шляхом, а потім старанно розкладає їх по полицях. Єдине, у чому чоловік помилився, це те - що він не дозволяв нікому зайти у цей світ. Але це та помилка, яку він зміг виправити, звичайно ж не без допомоги Ліди.

Щоправда й вона зрозуміла, що теж має власні вподобання і в майбутньому допоможе з "Бібліотекою забутих книжок пана Арсена Словацького".

Головне, що життя навкруги не стоїть, а нестримно йде далі, кожен герой має власне життя і рухається в напрямку своєї мрії... 

Зображення користувача vikingitsa.

Шикарна обкладинка, книга не для дітей. Випадково придбала у книгарні. Не була розчарована. Гарна українська мова. Цікавий сюжет.

Зображення користувача Олена Дрозд.

Цитати з книги

- Коли поезія здається чимсь незбагненним і ти дивуєшся їй, тоді, мабуть, вона справжня, - заговорила я. У справжній поезії немає місця для брехні та фальші. Інакше вона не вразить, не торкнеться душі. А ваша поезія врважає і торкає... Якби можна було її намалювати, я, наприклад, зобразила б її оголеною жінкою, огорнутою темрявою.

Знаєш, вона настільки любила книжки... Так щиро, так природно й пристрасно...
...Її любов до книжок... Здавалося, вона сама її не усвідомлювала - у ній була щирість та справжність. Це було просто якоюсь внутрішньою потребою, виявом душі та прагненням не тільки пізнати світ, а й виразити йому себе... Так-так, саме через читання, через свою думку й уяву. Пізнання книжок - для неї це було чимсь таким, як для когось є щира молитва чи пісня, куди вкладають все єство...

Хто прочитав книгу

Лінки та віджети

Використайте код нижче для додавання обкладинки на книгу в тексті рецензії, добірці і т. д. докладніше
<isbn>978-617679023-5</isbn>
Зараз присутні 0 користувачів та 1 гість.