Ментальність орди

Ваш голос: Немає Середня: 5 (1 оцінок)
Ментальність орди. Євген Гуцало

Автор: Євген Гуцало

Тематика: 
публіцистика політика
Видавництво: 
Києво-Могилянська академія
ISBN: 
966518392-3 
Рік видання: 
2007
Купити в магазині:
нема пропозицій
Анотація:

«Ментальність орди» — публіцистичний цикл статей українського письменника Євгена Гуцала на теми російської експансіоністської політики, минулого і сучасного України. Книга видана вперше у 1996 році.

Цикл складають статті, що друкувалися впродовж 1993—1995 років у газеті «Літературна Україна». Їх об'єднання в одному виданні цілком виправдане, тематично всі вони становлять цілісність, бо присвячені деконструкції культу російського народу, тривалий час нав'язуваного українцям.

За статті циклу авторові посмертно присуджено Всеукраїнську премію імені Івана Огієнка.

Поштовхом до написання циклу послужила стаття відомого російського вченого академіка Дмитра Ліхачова в журналі «Новый мир» «Нельзя уйти от самих себя…» (Историческое самосознание и культура России)». У сталінську добу академік Ліхачов належав до тих учених, які підтримували прогресивні рухи в Україні, проте коли справа зайшла про повернення культурних цінностей, награбованих царською та радянською імперіями у «менших братів», світогляд науковця докорінно змінився не на користь вищезгаданого «меншого брата».

Рецензії на книгу

Нема рецензій

Відгуки

Нема рецензій

Цитати з книги

Як результат тотального оп'яніння - атрофовано розум, волю, національну гідність, як результат - людське стадо, яке можна гнати будь-куди й будь-якими засобами, бо це людське стадо вже не здатне відібрати батога чи канчука для власного поганяння.

«Прекрасная вещь - любовь к отечеству, но есть еще нечто более прекрасное - это любовь к истине». П. Чаадаєв

Все сміливе й чесне заслано в сибірські рудники, а все рабське й підле склало основу народонаселення.

«Я вовсе не надеюсь, что люди, превратившие труп Ленина в кумира, а сталинский портрет в чудотворную икону, поймут свое глубокое нравственное и историческое заблуждение и примкнут к живительному потоку целебной российской мудрости... Я всего лишь питаю слабую надежду, что мы наконец сообща почувствуем некоторое несовершенство нашого характера, отдельных традиций - и отдадим должное нашим бывшим врагам немцам, что прошли путь духовного покаяния, превратившись в щедрый и веселый народ, сумевший подняться над смрадными ужимками гитлеровского тоталитаризма».

Марк Захаров

І хоч би що говорилося про те, що російська людина, за Ф. Достоєвським, потребує страждань, як самоочищення, чомусь не хочеться згоджуватися з оракулом-провісником.

Казнокрадство, хабарництво чиновників... Та ні, зупинімося: гоголівський «Ревізор» - і симптом, і діагноз, і пророцтво!

Заскоченого й звинуваченого у злодійстві піддавали тортурам - чи не вкрав він і ще щось. Якщо ні в чому не зізнавався і провинився вперше, його били канчуками по дорозі з Кремля на велику площу. Тут кат відтинав йому одне вухо, його на два роки саджали до хурдиги й потім випускали. Зловленому вдруге, йому відтинали й друге вухо - потім відправляли до Сибіру...

Доля окремої людини мало чим відрізняється від долі окремого народу, а доля окремого народу мало чим відрізняється від долі окремої людини, і взаємозалежність тут є завжди, а не в якусь тільки епоху, чи тільки в силу певних обставин.

...для знищення чи зменшення конокрадства треба насамперед знищити комісарів, настановлених власне для знищення конокрадства, точно так само треба знищити чи значно зменшити число лісних чиновників, створених для зберігання лісів, якщо справді хочуть зберегти ці ліси.

І. Селіванов. Конокрадство в Росії

...історія вчить того, що вона нічого не вчить...

Хто прочитав книгу

Лінки та віджети

Використайте код нижче для додавання обкладинки на книгу в тексті рецензії, добірці і т. д. докладніше
<isbn>966518392-3</isbn>
Зараз присутні 0 користувачів та 2 гостя.