Предок

Ваш голос: Немає Середня: 5 (1 оцінок)
Предок. Михайло Грушевський

Автор: Михайло Грушевський

Тематика: 
класика української літератури
Видавництво: 
Веселка
ISBN: 
530101152-9 
Рік видання: 
1990
Купити в магазині:
нема пропозицій
Анотація:

Книгу "Предок" складають найяскравіші твори з художньої спадщини видатного вітчизняного історика і вченого, одного з найбільших поборників української духовності Михайла Грушевського, що після довгих десятиліть замовчування прийдуть до нашого сучасника.

Ці твори розкриють ще одну непересічну сторінку його могутнього обдарування - талант белетриста. Провідна тематика - історичні сюжети, роздуми, соціально-побутові картини з життя українського народу.

Рецензії на книгу

Рідкісний Гість

Дана книга – добірка художніх творів видатного українського вченого-історика, політичного діяча і письменника Михайла Сергійовича Грушевського. Твори, зібрані під цією обкладинкою вражають своєю глибиною, правдивістю, масштабністю та різноманітністю.

Цю книгу я знайшов, коли копирсався у бібліотеці своїх батьків і тоді я й не міг подумати, що натрапив на такий скарб!

Коротенько про кожний твір.

1
Зображення користувача EduardGol.

Відгуки

Нема рецензій

Цитати з книги

Забагато, кажу, думав! Як у того лиса, що впав у яму, та мав сто думок, як з неї вийти, а не міг з них вибрати найкращої. Занадто оглядавсь!

"Розмова з Кривоносом"

Псується, зимнішає, гострішає підсоння. Висихає земля. Вимулюється водою, позбавлений опіки дерева, родючий гумус. Бідніє, вироджується і завмирає життя від цих некорисних змін, під рабівничою і жадною рукою чоловіка — цього ненаситного, погибельного племені, котрого черево — могила для всього живущого: для рослини, і звіра, і риби, і птаха; котре нищить все, а коли навіть милує, то тільки на те, щоб, розмножуючи, нищити в тим більших розмірах.

"На горах"

Яке завидне бажання панувати над майбутніми поколіннями своїми поглядами, уподобаннями, симпатіями й антипатіями - втиснути їх мисль і почуття в цю наперед виліплену форму, відбити на їх мозку готові шаблони своїх упереджень, спаралізувати їх волю й змусити бігти, як автоматів, наперед визначеною їм лінією.

"Тестамент"

Коли двоє роблять те саме, це вже не те саме.

"Тестамент"

Назвати - значить пришпилити підпис, котрий може зовсім не відповідати дійсному образові.

Тестамент

...чоловік має завсіди нахил ідеалізувати те, чого сам не пережив, не спробував.

Тестамент

Легше жити як прийнято, ніж жити розумно.

Тестамент

...пощо ця жадібність - із могили кермувати життям людей?

Тестамент

...з смертю так різниться образ людини. Ми вже не можемо уявити її собі такою, як уявляли за життя: смерть кладе межу, ставить між нею й живими немов скло, в якім той старий, так близький і знаний образ переломлюється в зовсім відмінних фарбах і контурах.

"Тестамент"

Ах, смерть - розрішительниця всіх уз і трудів, вічний сон без мрій і сновидінь, спочинок, неприступний ніякому ні фізичному, ні моральному болеві, ні жалю образи, ні жалеві каяття, ні утіхам, ні уразам - це найсолодше з усього, що може обіцяти собі чоловік, що жив справді, страждав і боровся в цім світі.

"З похорону"

Хто прочитав книгу

Лінки та віджети

Використайте код нижче для додавання обкладинки на книгу в тексті рецензії, добірці і т. д. докладніше
<isbn>530101152-9</isbn>
Зараз присутні 0 користувачів та 1 гість.