Самотній клен

Ваш голос: Немає Середня: 1 (1 оцінок)
Самотній клен. Ярослав Карпець

Автор: Ярослав Карпець

Тематика: 
поезія Серія «Pixels»
Видавництво: 
Крок
ISBN: 
978-617692112-7 
Рік видання: 
2013
Купити в магазині:
нема пропозицій
Анотація:

У тернопільському видавництві «Крок» вийшла нова книжка київського літератора Ярослава Карпця. Цей автор уже відомий своїми публікаціями в пресі під псевдо Яр Левчук. Видання представляє на розсуд читацької публіки вірші молодого і здібного критика, написані в період 2006-2012 років. На сторінках книжки читач познайомиться з пейзажною та еротичною лірикою, пародійними віршами. Над дизайном обкладинки працював стронґовський. Передмову до книжки написав поет Дмитро Княжич. Збірка розрахована на широке читацьке коло, а також шанувальників сучасної української поезії.

Рецензії на книгу

Сторінки кленові

Лірика Ярослава Карпця зворушена меланхолійними струнами, де «у грації танцю ми поєднались». Такі вірші вибудовують асоціативну канву переживань та відчуттів ліричного героя. Є рядки що структурно нагадують прийом тези й антитези Павла Тичини із збірки «Замість сонетів та октав», як-от:

яблуко…

гарячим сонцем

міниться…

червонощоке, соковите.

аж ось зірветься

від пориву вітру –

впаде,

розколеться,

згниє…

на сонці

Така приреченість часто завдає болю й людині, тому маємо підставу сприймати вірш як наскрізну метафору із персоніфікованим образом яблука.

3
Зображення користувача Яр Левчук.

Еротика, інтертекст і яблука в кленовому сиропі

Література – то така страва, яку варто подавати… а от холодною чи гарячою – справа виключно авторська. Поки писанина лежить традиційно у шухляді або по-новітньому покоїться десь на електронних носіях – вона так і лишиться просто «писаниною» і ніколи не стане літературою. Тому з’ява нової книги – як пологи – не легка, але результатом переважно лишаєшся задоволений. Таким чином ти стаєш літературою, а от якою – це вже діло за часом і читацьким смаком. Чим її приправляти – теж дуже особисте: хтось любить гостріше, хтось солодше, комусь з кров’ю, а комусь з полуницею…

3
Зображення користувача Яр Левчук.

Записки самотнього клена

Григорій Сковорода учив, що всяка природа є дуалістичною – видимою і невидимою. Цей закон варто тлумачити і щодо людської природи – кожна людина має своє друге невидиме «я», глибше і таємничіше від «я» видимого, повсякденного.

2
Зображення користувача Яр Левчук.

Відгуки

Нема рецензій

Цитати з книги

Нема цитат

Хто прочитав книгу

Лінки та віджети

Використайте код нижче для додавання обкладинки на книгу в тексті рецензії, добірці і т. д. докладніше
<isbn>978-617692112-7</isbn>
Зараз присутні 0 користувачів та 3 гостя.