Таємне джерело | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Таємне джерело

4
Ваш голос: Немає Середня: 4 (3 оцінок)
роман
Рік видання: 
2013
ISBN: 
978-966145609-8
Анотація: 

1981 рік, СРСР, радянська Україна. У віддаленому селищі, де панує антирадянський настрій, зникають держслужбовці. Коли ідейно витриманий і політично підкований слідчий Ігор Князевич починав розслідування, він навіть не здогадувався, що сліди приведуть його до прадавнього Чорного лісу, де струмить таємне джерело. Добру людину, якщо вірити народним оповідкам, вода з нього може оживити. А лиху, із чорним серцем, - убити. Люди зникають, а джерело зберігає свою таємницю. Князевичу доведеться на деякий час змінити свої переконання й побачити світ очима "інакодумця". Та чи зможе він після цього повернутися до старого життя?

" ...це ретро, повернене в епоху, яке внаслідок природних дефектів колективної пам"яті сприймається мало не як золота доба. Автор плутає сліди, дурить читачеві голову, кидаючи йому час від часу дозовані натяки на те, що ось зараз розповідь рушить шляхом фольклорної містики, потім наукової фантастики, потім політичного трилера, потім ліричної мелодрами, повертаючись урешті-решт до цілком раціонального психологічного детективу, гідного пера, точніше, пер братів Вайнерів. В тексті є додаткова принада: смачна, гостро схоплена й детально передана густина міцно забутого побуту, причому як міського так і зовсім невідомого сільського, саме напередодні краху тієї божевільної системи і держави.
Проте почати слід було з іншого: у Кокотюхи нецікавих книжок не буває."
Юрій Макаров

Рецензії на книгу (1)

Джерельна вода проти комуняків

1

«Таємне джерело» – це детектив із міфологічною начинкою. На дворі 1981 рік, застійний період совкової імперії. Всюди ще панує дух атеїзму, країна Рад дрейфує між Афганською війною та економіко-технічною стагнацією, натомість маховик пропаганди зомбує радянських жителів світлим соціалістичним майбутнім. У брежнєвські часи нашому письменнику стукнуло 11, відповідно школяр Андрій Кокотюха ще не міг психологічно відчувати епоху, критично осмислювати дійсність.

...