Царівна

Ваш голос: Немає Середня: 4.2 (5 оцінок)
Царівна. Ольга Кобилянська

Автор: Ольга Кобилянська

Тематика: 
жінка
Видавництво: 
Фоліо
ISBN: 
978-966034219-4 
Рік видання: 
2009
Купити в магазині:
нема пропозицій
Анотація:

Ольга Кобилянська (1863-1942) - відома українська письменниця демократичного напряму. Однією з проблем, які глибоко її хвилювали, була доля жінки, її право на освіту, працю, на громадське життя. Цій проблемі й присвячена повість письменниці «Царівна» (1895), про яку свого часу Леся Українка писала: «Краса цієї повісті не так в її ідеях, як у глибокій, тонкій, логічній психології героїні Наталки. Читаючи історію думки Наталчиної, я немов бачила перед собою історію цілого нещасливого нашого інтелігентного жіноцтва».

Рецензії на книгу

Нема рецензій

Відгуки

Нема рецензій

Цитати з книги

«Лиш коли настане сильний вітер, а дерева в саду зашумлять грізно, нагадають ніби шум моря, тоді стає його постать мов причарована ясно-виразно перед моєю душею і уста його вимовляють сердечним, спокійним голосом: «Що я люблю, люблю вже навіки», – тоді думаю про нього.» О. Кобилянська «Царівна»

«Любов – то широке море, що має свій приплив і відплив, свої вири і підводне каміння, свої розбурхані хвилі і свою рівну та чисту поверхню»

О. Кобилянська «Царівна»

«Було б краще , якби зі зміною обставин не змінювали жінки свого характеру, не змінювали його насильно. Я хотів би, щоб обставини змінювались задля них, а не вони задля обставин або задля якоїсь свободи. В моїх очах жінка, то щось таке неймовірно гарне, тонке, як і чоловік в своєму роді. Однак двоє втрачають себе, коли приймають те, що належить іншому».

О. Кобилянська «Царівна»

«Вам ніколи не спадало на думку, що в людських думках настав застій, що вони потребують якогось сильного зрушення, щоб змінитись, віджити, але не теперішнім плитким, самолюбним життям, лиш якимось кращим, чистішим і сильнішим!»

О. Кобилянська «Царівна»

«Розказую йому дуже багато, думаю вголос перед ним. А він слухає, слухає… задумається або задивиться кудись далеко вперед себе, і тоді люблю на нього дивитись, тоді його очі такі сяючі, я сказала б щасливі! Чи він знає, що вони в нього так сяють? Коли я з ним я спокійна і впевнена, що зі мною нічого не станеться, і боляче не буде і ніхто не образить мене. Я слухаю його, коли він мені щось радить, і послух той не має для мене нічого принижуючого. Він належить до тих людей, які не навіюють своїй переконань і не обдурюють ніколи».

О. Кобилянська «Царівна

«Що зі мною? Що з ним? Що з всіма, всіма тими, що мають серце в грудях?» О. Кобилянська «Царівна»

«Вона стояла, як вчора рано, закинувши сплетені руки за голову, обгорнена чудовим волоссям своїм, що сягало аж до землі, і дивилась широко відкритими очима кудись у далечину. Її бліде перемучене лице свідчило про важку боротьбу всередині себе, але блиск її очей говорив про перемогу. Стягнувши гордо брови, думала вже спокійним переконанням. «Буду жити, – думала вже сотий раз, – і йти тою самою дорогою, що досі. Це неможливо, щоб я не перемогла або щоб наді мною панувало щось інше, як сама краса життя».

В моїй душі повно мрій, багато образів,барв... Коли би я вміла музику, которою впоююся, то укладала би все те в мелодії. Декотрі з них було би дуже, дуже трудно відограти...

...обставини творять з чоловіка те, чим він є.

Ліпша смерть, ніж життя, опутане неміччю і брудом.

Хто прочитав книгу

Лінки та віджети

Використайте код нижче для додавання обкладинки на книгу в тексті рецензії, добірці і т. д. докладніше
<isbn>978-966034219-4</isbn>
Зараз присутні 0 користувачів та 1 гість.