Суд над Сенекою

Анотація: 

Сюжет даної повісті складає дещо жартівливий, а в чомусь і серйозний суд, який влаштовують студенти-юристи над давньоримським філософом і поетом (вихователем Нерона) Сенекою. Щирі, безпосередні, безкомпромісні, вони шукають вічних істин у мудростях і подіях тисячолітньої давності, не помічаючи, як у щоденному своєму житті, в праці, в коханні і в дружбі віднаходять сьогоденні живі і справжні істини.

Рецензії на книгу

Суд над Сенекою

Пам’ятаємо, як частіше за все, ми відносимось до людей, чиї настанови іншим не підкріплюється власним прикладом. Так, це дратує, пригнічує, викликає іронічні посмішки та різного роду обвинувачення. А якщо наставник щиро вірить у сказане ним й сам прагне цього, йде до цього так швидко, як це можливо для нього? Якщо його слова – не про нього, а про те, як він вважає, що повинно бути, про те, чого він сам лише прагне? А якщо не прагне, однак вірить у сказане ним і щиро бажає цього іншим?

Відгуки

Цитати з книги

Цитата автора: Брій Мушкетик книга: Суд над Сенекою

Молодості властиво заперечувати авторитети, але здебільшого вона заперечує не від знання, а від незнання: то бурхає кров, то говорять почуття, а не виважує на терезах добро і розум.

Цитата автора: Брій Мушкетик книга: Суд над Сенекою

Великий той, хто вміє користуватися глиняним посудом так, як срібним. Але не менша велич - у вмінні користуватися срібним посудом так, як і глиняним.

Цитата автора: Брій Мушкетик книга: Суд над Сенекою

Ти знаєш як падають яблука? В цьому є щось вічне, хвилююче, до болю щемне. Може, тому, що вони упадуть, а на той рік повиснуть на гіллі знову. Вони падали, ще коли не було нас, і котитимуться в траву, коли нас не буде. Либонь, отак само вони падали ще за часів Гомера. Он і зараз у мене за вікном гойдається гілка з великими червонобокими ранетами. Вони у росі, блискучі й круглі, як земна куля.

Цитата автора: Брій Мушкетик книга: Суд над Сенекою

...зринає переді мною, куди лише не гляну, моя старість. Обнімімо ж її, покохаймо! Багата втіхами й вона, якщо лише знаєш, як нею користуватися.