451° за фаренгейтом

4.65
Середня: 4.7 (20 оцінок)
Рік видання: 
2011
ISBN: 
978-966101266-9
Анотація: 

Повний контроль суспільства урядом… Читання книг – кримінальний злочин, який безпощадно карається державою… Пожежники, покликані розпалювати вогонь… 451 за Фаренгейтом – температура, за якої горить папір – температура суспільного настрою та сердець мешканців антиінтелектуального світу. Саме таким постає життя людей майбутнього на сторінках роману Рея Бредбері. Думати, до речі, заборонено також… І, схоже, уряд країни досяг би своєї мети, змусивши націю відмовитися від усіх знань і почуттів, якби не пожежник, внутрішня свобода якого сягнула вище термометра за Фаренгейтом…

Рецензії на книгу

Навіщо нам книги

Книги. Просто думки

Рей Бредбері є одним із найвідоміших американських письменників-фантастів. За його плечима близько 400 написаних літературних творів різних жанрів. Праці цього письменника характеризуються своїм психологічним стилем, що заставляють читача багато обдумувати прочитане.

"451 градус за Фаренгейтом."

Науково-фантастичний роман. Думала,буду його мучити до неможливості довго,бо не дуже цікавлюся таким жанром,а прочитала за дві доби. І подумалося,що не така то вже й фантастика! У автора явно був дар яснобачення!) Теперішні плазмові телевізори,плеєри,інша техніка,без якої ми вже не уявляємо собі життя,цілодобові реаліті-шоу і сіт-коми...Якби на книзі не стояла дата 1951,то цілком можна було б упізнати сьогодення.

Відгуки

451° за фаренгейтом

Якби можна було саму душу віддати в чистку, щоб її там розібрали на частини, вивернули кишені, відпарили, розгладили, а вранці принесли назад... Якби можна!

Цитати з книги

Цитата автора: Рей Бредбері книга: 451° за фаренгейтом

Той, хто не створює, мусить руйнувати. Стара як світ істина. Психологія неповнолітніх правопорушників.

Цитата автора: Рей Бредбері книга: 451° за фаренгейтом

Дивися на все з подивом, живи так жадібно, ніби через десять секунд помреш. Намагайся побачити світ. Він прекрасніший за будь-яку мрію, створену на фабриці й оплачену грішми. Не проси гарантій, не шукай спокою - його зараз не існує на білому світі. А коли і є, то він родич мавпи-лінивця, що висить день і ніч на дереві вниз головою і спить, спить протягом усього життя.

Цитата автора: Рей Бредбері книга: 451° за фаренгейтом

Якби ж можна було віддати саму душу в чистку, щоб її там розібрали, випатрали, відпарили, дезінфікували, знов зібрали, а вранці принесли назад. Якби ж…

Цитата автора: Рей Бредбері книга: 451° за фаренгейтом

...щоб людина завжди перебувала в натовпі, щоб її не покидало відчуття стадності - тоді вона не матиме часу думати..

Цитата автора: Рей Бредбері книга: 451° за фаренгейтом

Не вимагайте гарантій. І не чекайте порятунку від чогось одного - від людини, машини чи бібліотеки. Створюйте самотужки засоби порятунку, - і якщо втопитеся, то принаймні знатимете, що пливли до берега.

Цитата автора: Рей Бредбері книга: 451° за фаренгейтом

Ненавижу римлянина по имени Статус Кво... Шире открой глаза, живи так жадно, как будто через десять секунд умрёшь. Старайся увидеть мир. Он прекрасней любой мечты, созданной на фабрике и оплаченной деньгами. Не проси гарантий, не ищи покоя — такого зверя нет на свете. А если есть, так он сродни обезьяне-ленивцу, которая день-деньской висит на дереве головою вниз и всю свою жизнь проводит в спячке. К чёрту!… Тряхни посильнее дерево, пусть эта ленивая скотина треснется задницей об землю!

Цитата автора: Рей Бредбері книга: 451° за фаренгейтом

Человек в наше время — как бумажная салфетка: в неё сморкаются, комкают, выбрасывают, берут новую, сморкаются, комкают, бросают…