You are here

Барбара Рід

Рейтинг: 
4
День народження: 
Листопад 16, 1957

Барбара Рід (Barbara Reid) є канадською ілюстраторкою та авторкою дитячих книг.

Біографія

Народилась 16-го листопада, 1957 року в Торонто, Онтаріо. Барбара була названа “Одна з найважливіших літературних постатей Канади”.

Барбара Рід є авторкою та ілюстраторкою більше десятка книжок з ілюстраціями, а ілюстратором - понад двадцять п’ять. У дитинстві Барбара любила відпочинок на свіжому повітрі, читала, малювала, писала і творила із пластиліном. ЇЇ ілюстрації зроблені методом ліплення пластиліну для створення рельєфних зображень. Після закінчення коледжу мистецтв та дизайну в Онтаріо, першою книгою, яку вона проілюструвала пластиліном, була «Новонароджене телятко», написана Едіт Ньюлін Чейз. З тих пір Барбара мала можливість співпрацювати з багатьма видатними авторами, такими як Кеннет Опел, Джо Еллен Богарт та Мати Гуска.

Література та нагороди

Барбара Рід отримала багато нагород за свої книги, включаючи премію Езри Джека Кітса, премію Вікі Меткалф за літературу для молоді, премію генерал-губернатора за ілюстрацію для партії та премію Рут і Сільвії Шварц за мишу в метро. Деякі її книги були відібрані до Міжнародного списку пошани IBBY, Визначних книг Сіднея Тейлора, Першого та Найкращого списку Публічної бібліотеки Торонто та Бібліотечної асоціації Онтаріо. Навчальні програми розповсюдили "Читай мені книгу" по всій Канаді. “Подарунки”, написані Джо Еллен Богарт, було обрано Програмою “Віддай книгу” TD Grade One Book, розданою 250 тисячам учнів першого класу. “Перша скарбничка дитини” це колекція найулюбленіших настільних книг авторки. Книги-супутники «Малюй дерево» та «Малюй небо» стали фіналістами премії Генерал-губернатора та дитячої літературної премії TD. Серія про Зої отримала нагороду Mr. Christie's Book Award.
У 2013 році Барбара мала честь стати членом Ордена Канади.

Книги авторки видані в Канаді, США, Великобританії, Австралії, Новій Зеландії, Голландії, Фінляндії, Норвегії, Китаї, Данії, Німеччині, Бразилії, Кореї, України, Росії та Таїланді та перекладені щонайменше на дев'ять мов.

Барбара заміжня за фотографом Яном Крайслером, який знимкує усі її роботи з пластиліну для публікації. Разом виховують двох доньок. Проживає в Торонто, Канада.

Бібліографія

Новонароджене Теля (1984), текст Едіт Ньюлін Чейз
Чи бачили ви птахів? (1986), текст Джоанни Оппенгейм, отримала премію дитячої літератури Ради Канади та нагороду Канадської картинної книги Елізабет Мразік-Клівер
Співай пісню мами-гуски (1987)
Гра з пластиліном» (1988), нехудожня література
Еффі (1990), текст Бев Олінсон
Два на два (1992), лауреат премії Канадської картинної книги "Елізабет Мразік-Клівер
Зої (1992)
Подарунки (1994), текст Джо Еллен Богарт
Партія (1997), нагорода генерал-губернатора за англійську мову. мовна дитяча ілюстрація
Розваги з моделювальною глиною (1998), наукова література
Золота гуска (2000)
Миша в метро (2004), номінована на премію генерал-губернатора, отримала нагороду Рут і Сільвії Шварц
Читай мені книгу (2004)
Fox Walked Alone (2009), визначена Міжнародною комісією з питань книги для молоді Міжнародний почесний список
Ідеальний сніг (2009), отримала нагороду Ілюстратора Амелії Френсіс Говард-Гіббон
Малюнок дерева (2011), номінована на нагороду Генерального губернатора
Ласкаво просимо, немовля (2013)
Ніч перед Різдвом (2013)

Книжки оцінені користувачами