Рецензії та відгуки на книгу

Найкращі рецензії: за місяць за весь час

Сватання на Гончарівці

4.5
Середня: 4.5 (2 оцінок)

Цей твір вивчають у школі та є найбільш відомою п’єсою-комедією! Тут є і яскраві народні звичаї та традиції сватання, багато гумору, висловів що розібрали на цитати, автентична на той час народна мова, без редактури. Гарно описані характери героїв: батько Прокіп ласий до горілки, який не який, але батько, мати Одарка, що вийшла за нелюбого, але досі мириться з ним, і гарна дівчина Уляна, яку покохав не менш гарний хлопець Олексій, ну і звісно ж Стецько - багатий телепень, який ніяк не може оженитись, бо такого бовдура ніхто не хоче! Сюжет досить простий, але мова надає прекрасного шарму.

вгору
0 користувачів проголосувало.

Пеппі Довгапанчоха

3.5
Середня: 3.5 (2 оцінок)

При всій моїй повазі до Астрід Ліндґрен, яка дала життя Карлсону і створила гарну фентезі новелу “Міо мій Міо”, я не розумію, як таке можна було написати.

вгору
0 користувачів проголосувало.

«Перевтілення» аналіз (Ф. Кафка)

4.076925
Середня: 4.1 (13 оцінок)

Аналіз твору «Перевтілення» Франца Кафки варто розпочати з визначення жанру твору. Це — новела, написана у стилі модернізму, а, якщо бути точнішим, то експресіонізму.

Тема твору: відчуття самотності людини серед соціуму, невдячність людей, що поряд.

Ідея новели: пропаганда людяності, уважного ставлення, підтримки та поваги один до одного.

Сюжет та композиційна будова.

Новела має три розділи:

вгору
0 користувачів проголосувало.

Пригоди Тома Сойєра - про неабияке “ледащо”

4.333335
Середня: 4.3 (6 оцінок)

Я з тих людей, що в шкільні часи читати не любили. Здебільшого бо багато задавали на позакласне читання і багато чого здавалось нудним ще навіть не спробувавши. Так що “Пригоди Тома Сойєра” я теж пропустила, точніше читала по хрестоматії в скороченому варіанті. І ось нарешті трапилась нагода перетнутись із цією книгою. Без сумнівів хороша і цікава навіть в моєму віці. Сюжет, мабуть усім відомий. Том, хлопчисько, що живе зі своєю тіткою Поллі та вічно потрапляє в клопоти й постійно пустує.

вгору
0 користувачів проголосувало.

"П'ятнадцятирічний капітан" - повернення в дитинство

5
Середня: 5 (2 оцінок)

Книжка "П'ятнадцятирічний капітан" ніби повернення в дитинство - пригоди, море, різні країни, неприємності, що випадають на долю героїв, а також добре закінчення. Давно я не зачитувалася такими авантюрно-пригодницькими романами, не помічаючи нічого навколо. У автора я читала багато, але ось ця книга пройшла повз мене.Тут і морські пригоди, і небезпечні випробування на суші. Стежити за юним Діком і його командою неймовірно цікаво. Впевнена, що якби прочитала цей роман в більш юному віці, то захопилася б ще більше.

вгору
0 користувачів проголосувало.

Володар перснів та інші персонажі Середзем’я

5
Середня: 5 (2 оцінок)

Книготрилогія і кінотрилогія «Володар перснів» вже давно стали культовими та, без заперечення - варті уваги.
Великий фентезійний епос з настільки ретельно продуманим і прописаним чарівним світом, сюжетом і персонажами - розумію яка колосальна робота була зроблена

вгору
0 користувачів проголосувало.

Intermezzo від Коцюбинського

5
Середня: 5 (4 оцінок)

Твір, що викликає музично-ліричні почуття в душі. Читаєш і відчуваєш легкий дотик пір'їнки чи кульбабки на обличчі. В душі з'являться та відроджується легкість. Як незакритий гештальт підсвідомість повертає до мозку напівзабуту мелодію. Коцюбинський влучно передав зустріч героя з самим собою, творчий поштовх і потяг до подолання нових вершин. Хоча чула багато відгуків від інших - що настільки складно і незрозуміло написано - що це намарно витрачений час ще й тортури бо твір включено в ЗНО.

вгору
0 користувачів проголосувало.

Україна в огні (кіноповість Довженко)

4
Середня: 4 (1 оцінок)

Під час читання думки блукали врізнобіч, адже кожну ситуацію та вчинок можна трактувати по різному, звинувачувати та виправдовувати героїв. Також слідкувала і шукала причини та факти, чому повість була заборонена Сталіним, чому так довго не показували людям у форматі книги чи кінофільму, чому твір заборонений партією? Довженко показав патріотизм. Але не радянський патріотизм, створений на сліпому романтичному оспівуванні армії. А патріотизм у двох протилежних так би мовити аспектах. Патріотизм миру - це любов до Батьківщини, та патріотизм війни - це ненависть і жага помсти ворогові.

вгору
0 користувачів проголосувало.

Тореадори з Васюківки - така собі машина часу

4.384615
Середня: 4.4 (13 оцінок)

Ех, якби вдалось скинути років 30 і опинитися в тій самій Васюківці, щоб разом з героями книги, Явою і Павлушею, стати на шлях пригод. Прочитавши про їхні витівки малих бешкетників, поміж то згадуєш своє босоноге дитинство, коли при відсутності інтернету і гаджетів постійно потрібно було вигадувати з друзяками нові ігри та розваги. Нескінченні ігри в войнушки, піратський абордаж (кораблем був дуб що розрісся у дворі) і ігри в шпигунів переривав тільки мамин крик: “Додооооомууууу!”.

вгору
0 користувачів проголосувало.

Зачарована Десна

4.333335
Середня: 4.3 (6 оцінок)

Історію розповідає хлопчик, який живе у бідній родині та ось стається сумна подія - помирає прабабця. З цього ж моменту ми й слухаємо розповідь про те, як він разом з іншими сім'ями вирушали до річки Десна і косили. Історія досить динамічно та швидко розвивається. Образи та події описані досить яскраво, також достатньо глибоко розкриті характери героїв, хоча і не здається так з самого початку. В кожного героя є своя родзинка, яка з часом змінюється, при тому в міру не спотворюючи першого враження про людину.

вгору
0 користувачів проголосувало.