Рецензії та відгуки на книгу

Найкращі рецензії: за місяць за весь час

Кумедія з Костем

4.5
Середня: 4.5 (2 оцінок)

Неочікувано розгортання сюжету так званої "кумедії" - а починалось все як пригодницька книга про сільських хлопців - натомість твір перетворився у драму з сумним кінцем.

вгору
0 користувачів проголосувало.

франц кафка перевтілення - еволюція відчуттів опісля прочитання

4.076925
Середня: 4.1 (13 оцінок)

В чому ж популярність цього невеличкого твору? Чому до нього повертаєшся знову і знову і кожен раз як в перший раз, кожен раз із новим відчуттям. Я пам'ятаю враження після першого знайомства з твором - відчуття немитих рук, брудного тіла, занедбаного та брудного одягу, хотілося декілька раз прийняти ванну, довго стояти під душем і головне вимити руки, багато-багато разів. Після другої спроби з'явилося нове почуття - жалість, співчуття, сльози та, нарешті, бажання і впевненість, що твоя близька людина, що опинилася в біді, ніколи не відчує презирства.

вгору
0 користувачів проголосувало.

З вершин і низин

5
Середня: 5 (1 оцінок)

«З вершин і низин» — твори І. Франка видані однією книжкою. Це громадянська лірика - а саме її класичний приклад. Збірка вперше опублікована 1887 р., другу спробу видання переробили й доповнили — 1893 р. Закликаючи народ до боротьби, проголошуючи гнів та біль в надії на щасливе майбутнє. Іван Франко усе життя пропагував боротьбу.
«Укладаючи матеріал для сеї книжки, — писав І.Франко у „Передньому слові“, — я покинув думку про хронологічний порядок, зовсім не пригожий в книжці так різномастого змісту, котрій, проте, хотілось мені придати яку-таку артистичну суцільність».

вгору
0 користувачів проголосувало.

Звідки беруться діти?

4
Середня: 4 (1 оцінок)

Якщо в минулому дітей приносив лелека або знаходили в капусті, то сучасних дітей майструють вчені, "Готують" на фабриках і закривають в консервні банки, одну з яких доставили героїні твору - Берті Бартолотті. Через всю повість проходить протистояння: безвідповідальна, ексцентрична, емоційна мама Берта і її "правильний", слухняний, спокійний син Конрад. З одного боку, даний підхід дозволяє автору почати від повчальності, моралізаторства: не батьки вчать дитину правилам хорошого тону, а навпаки, хлопчик виступає в ролі наставника (що одночасно смішно і повчально).

вгору
0 користувачів проголосувало.

Хто не чув історію про Мауглі?

4.5
Середня: 4.5 (2 оцінок)

Книга, однак, не тільки про нього: читачі зустрінуться з Рікі-Тікі-Таві, білим морським тюленем і іншими тваринами, і навіть з легендами та переказами древніх народів. Узявшись до читання, я не припускала, що книга виявиться досить похмурою. Тут зачіпається тема війни, і голоду, і жорстокості стосовно дітей і тварин ... Всього в надлишку. Навіть знаменитий Рікі-Тікі-Таві тут представлений не зовсім як позитивний герой: Кіплінг пише, що він вбиває змій, через те, що це закладено в нього тваринним інстинктом, ба зовсім не через благородні цілі.

вгору
0 користувачів проголосувало.

"Гордість і упередження" в новому світлі

4
Середня: 4 (1 оцінок)

Гадаю про цей шедевр зарубіжної класики сказано занадто багато і, напевно, я не буду в цьому плані оригінальною. Тому коротко опишу лише свої враження. Ця книга подарувала мені одного з найулюбленіших книжкових героїв - містера Дарсі. Холодний, розумний, проникливий чоловік. Він з першого погляду завоював мою повагу і захоплення. Містер Дарсі не завжди здатний зрозуміти почуття свого співрозмовника, але в його серці знаходиться і доброта, і співпереживання, і любов - почуття, які йому важко показувати через свою гордість і зарозумілість.

вгору
0 користувачів проголосувало.

Поза межами болю (Осипа Турянського) - залишило по собі одні болючі питання

4.5
Середня: 4.5 (2 оцінок)

Прочитавши цю книгу - запитуєш себе - чому все так сумно та несправедливо? Одні люди живуть за рахунок інших - чому інші мають страждати за чужі інтереси. Виживати любим способом і змушені забути що вони Люди. Гинути на чужій землі не побачивши батьків, дружин, дітей - такого і ворогу не побажаєш. Де ж та справедливість в світі? Чому приречення на страждання та вічні муки не винагороджується в кінці? Чому людей штовхають бути поза межами болю?

вгору
0 користувачів проголосувало.

Дівчина у потягу від Поли Гоукінз

4
Середня: 4 (3 оцінок)

Очікувала прочитати детектив, а отримала важку і напружену психологічну драму. Про трьох нещасних жінок, що заплуталися у своєму теперішньому і постійно порпаються у своєму минулому - так ніби воно може від чогось захистити.

вгору
0 користувачів проголосувало.

Вірші які торкаються найпотаємнішого

5
Середня: 5 (2 оцінок)

"Зів'яле листя" - це збірка ліричних віршів, пронизаних прекрасними образами в суміші з тонкими філософськими роздумами автора, який, по суті, і є основним ліричним героєм основної частини творів. Це інтимна лірика, інакше кажучи - вірші про кохання.

Відтоді як існує людина, існує кохання - чисте, благородне почуття. А в якій формі говорити про кохання, як не віршованих формах, які змушують кожен стукіт серця відгукуватись на ритм лірики автора, який до того ж розповідає не просто про ліричного героя, а про себе.

вгору
0 користувачів проголосувало.

Про дім дивних дітей

3.5
Середня: 3.5 (10 оцінок)

Книга несподівано сподобалася, хоча спочатку здавалося, що якась нісенітниця відбувається, а потім сюжет захопив, і стало цікаво, що ж буде далі. Отже, у хлопчика Джейкоба досить незвичайний дідусь, який розповідав малюку в дитинстві дивні історії про своє минуле і показував дуже незвичайні фотографії. Хоча Джейкоб, коли став трохи старше, перестав вірити в дивні розповіді дідуся, а фотографії прийняв за підробку.

вгору
1 користувач проголосував.