Рецензії та відгуки на книгу

Найкращі рецензії: за місяць за весь час

Іван Котляревський «Енеїда» читати скорочено онлайн - стор. 3

4.375
Середня: 4.4 (8 оцінок)

Частина V
Енеєві з голови не йде думка про те, як перемогти Турна, адже його вояків більше. Десь треба шукати підмоги, але де?

Так троянець собі думку гадав, а ще з молитвами звертався до жителів Олімпу, та ніякої відповіді не почув, і не побачив. Але одного дня, блукаючи у повній задумі, Еней заснув на березі Тібру. У сні до нього явився сивочолий старий, що порадив йому об’єднати свої сили з аркадянами. Вони з латинцями ворогують, а, отже, стануть йому за товаришів.

вгору

Іван Котляревський «Енеїда» читати скорочено онлайн - стор. 2

4.375
Середня: 4.4 (8 оцінок)

Частина ІІІ
Пливли троянці довго-предовго. Вже й надія побачити землю потрішку закінчувалася в Енея. Чи то йняти віру батькові та жителям Олімпу, чи обманули вони його?

Аж раптом на горизонті показався берег. Виявилося, що то місто Кум (Південь Італії). Там вони й зійшли. З місцевими мешканцями знайшли вони спільну мову швидко, поєднала їх горілка, смачні страви, танці та гуляння.

вгору

Іван Котляревський «Енеїда» читати скорочено онлайн - стор. 1

4.375
Середня: 4.4 (8 оцінок)

Частина І
Троя була вщент спалена греками. Після цієї події Енеєм, одним із героїв Троянської війни в літературі античності, була зібрана велика кількість чоловіків з Трої, з якими він вирішив пливти морем на зроблених човнах. Та не так все легко було, як гадалося, бо Еней впав у немилість до Зевсової дружини Юнони. Та прихильно ставилася до греків, а щодо головного героя:
«Давно уже вона хотіла, Його щоб душка полетіла К чортам, і щоб і дух не пах».

вгору

Михайло Коцюбинський «Дорогою ціною» читати скорочено (стислий зміст твору, переказ) - частина II

4
Середня: 4 (6 оцінок)

Розділ ІІІ

вгору

Михайло Коцюбинський «Дорогою ціною» читати скорочено (стислий зміст твору, переказ) - частина I

4
Середня: 4 (6 оцінок)

Пролог
Український селянин тридцятих років вісімнадцятого сторіччя був поневоленим вільнолюбним туром, якому нахабно накинули на міцну та дужу шию ярмо рабства і прагнули зробити з нього безвільного вола, а, він, здається, причаївся, вичікував, коли зможе проявити свою силу проти того, кого люто ненавидів.

Люди старші ще не забули, як, здається, зовсім недавно, воювали, міцно стискаючи у руці шаблюку, боролися за свою свободу, яку так несправедливо у них відібрали. Молодь же слухала ці оповідки і собі горіла бажанням податися туди, де є степ та воля.

вгору

Улас Самчук «Марія» читати скорочено - частина III

5
Середня: 5 (6 оцінок)

Книга про хліб

Прийшла зима літ Маріїних. Може б і не так швидко вона постаріла, та події її життя, що давалися так нелегко, не минали безслідно. Та ще кріпилася жінка, не покладаючи рук трудилася і по господарству, і біля земельки.

вгору

Улас Самчук «Марія» читати скорочено - частина II

5
Середня: 5 (6 оцінок)

Книга днів Марії

вгору

Улас Самчук «Марія» читати скорочено - частина I

5
Середня: 5 (6 оцінок)

Книга про народження Марії

День за днем у цій книзі минають швидко. Тут жило щастя. Марія з’явилася на світ у нічим не примітного подружжя. Матір’ю її була звичайна сільська молодиця, а батько — трудівником із каменоломень.

вгору

Панас Мирний «Хіба ревуть воли, як ясла повні» читати скорочено. Частина IV

4.2
Середня: 4.2 (5 оцінок)

XXIII
Невзначай свої
Сталося це вже восени. Чіпка був у гарному гуморі цілий день: він співав, пораючись біля худоби і, хоча мав би втомитися, спочивати вночі не збирався, кудись пішов. Після того, як село лишилося йому за спиною, чоловік видав звук схожий на крик пугача і до нього зійшлася решта товариства: Матня, Лушня та Пацюк і ще п’ять якихось чоловіків. Знову вони йшли «на промисел». Одноголосно вирішили та постановили, що цієї ночі не пощастить Гершкові, якого вони і мають навідати.

вгору

Панас Мирний «Хіба ревуть воли, як ясла повні» читати скорочено. Частина III

4.2
Середня: 4.2 (5 оцінок)

XV
Нема землі!
Нарешті Чіпка зібрав урожай — напрацьований його руками, на власній землі, хліб. Його лишилося тільки обмолотити. Та повідомили його про те, що з Дону прибув чоловік, який стверджує, що має права на Чіпчину землю. І у нього її забрали. Тепер він нічого не мав.

Не міг стерпіти молодий чоловік такої наруги над собою — тільки жити почали! Мати дала йому п’ять карбованців і поплентався він шукати правди у Гетьманське.

вгору