Рецензії та відгуки на книгу

Найкращі рецензії: за місяць за весь час

«Чого являєшся мені у сні?», аналіз

5
Середня: 5 (1 оцінок)

Вірш І. Франка «Чого являєшся мені у сні?» — прекрасна ода коханню, яку знає кожен школяр, адже за шкільною програмою він вивчається напам’ять. Та не тільки молодому поколінню, за необхідності відомі ці рядки, а й тисячам (якщо не мільйонам) людей старшого покоління, адже автор зумів напрочуд тонко виразити свої емоції, викликані нерозділеним почуттям, зобразити свою любов і жорстокою, і, водночас, невинною, і такою необхідною для нього, як ковток води у спекотній літній день. Кожен, хто читає ці рядки згадує щось своє і впізнає в образі ліричного героя себе.

вгору

«О земле втрачена, явися». Аналіз вірша В. Стуса

3.666665
Середня: 3.7 (3 оцінок)

В. Стус писав цей вірш, перебуваючи в засланні, далеко від Батьківщини. Час його створення, як для поезії є надзвичайно довгим — із 1971-го по 1974-ий. Він увійшов до збірочки за назвою «Палімпсести».

Жанр:
лірична поезія.

Рід лірики:
патріотична, частково з вкрапленням пейзажної, невільницька.

Мотиви:
звернення ліричного героя до землі, яка стала його колискою і яку він втратив, здається, назавжди.

Система віршування:
силабо-тонічна.
Нестрофічна будова.

вгору

«Intermezzo» читати скорочено

5
Середня: 5 (4 оцінок)

Залишилося тільки спакуватись. Скласти потрібні речі — це одне з тих безкінечних «треба», що йде за ліричним героєм постійно і так невимовно його втомлює. Адже життя, більшою своєю частиною, і є ті безкінечні «мусиш». Вони схожі на звіра з багатьма головами, які не дають спочинку. Так, як і люди не дають ні хвилини спокою, якого так хочеться. Навіть, коли твоя душа потребує тиші, неможливо ніде сховатися від настирливої Людини. Цей факт не те, що розчаровує, він дратує та обурює. Як же дати бажаний спочинок зболеній душі? Померти? Чи, хоча б заснути? Ні, то не допоможе.

вгору

чорнильне серце - сподобалось

3
Середня: 3 (3 оцінок)

Усім нам в певній мірі потрібні казки, дива і чари, щоб відволіктися від повсякденних турбот і проблем. Всі ми в ранньому дитинстві уявляли себе героями книг, які спочатку читали нам наші батьки, читали ми самі, а зараз можливо читаємо своїм дітям. Багато хто може по початку подумати що це дитяча казочка, але це далеко не так, і в цьому творі є чудеса, чари, лицарі та лиходії. Причому лиходії вийшли дуже натуральними й не дитячими, вони на відпочинку полюбляють витягнути ніж щоб задовольнитись страхом жертви, або застосувати зброю до бездомних котів.

вгору

Аналіз твору «Поза межами болю» (О. Турянський)

4.5
Середня: 4.5 (2 оцінок)

Тема: зневага до війни, висвітлення її безглуздості та жорстокості по відношенню до людей. Возвеличення моральної сили людини, міцності духу та прагнення жити, незважаючи ні на що.

Ідея: заклик до взаємоповаги, взаєморозуміння між різними народами. Віра у те, що українська нація стане вільною та незалежною.

Жанр твору: повість.

Проблеми, порушені в тексті:

вгору

Сватання на Гончарівці

4.5
Середня: 4.5 (2 оцінок)

Цей твір вивчають у школі та є найбільш відомою п’єсою-комедією! Тут є і яскраві народні звичаї та традиції сватання, багато гумору, висловів що розібрали на цитати, автентична на той час народна мова, без редактури. Гарно описані характери героїв: батько Прокіп ласий до горілки, який не який, але батько, мати Одарка, що вийшла за нелюбого, але досі мириться з ним, і гарна дівчина Уляна, яку покохав не менш гарний хлопець Олексій, ну і звісно ж Стецько - багатий телепень, який ніяк не може оженитись, бо такого бовдура ніхто не хоче! Сюжет досить простий, але мова надає прекрасного шарму.

вгору

Пеппі Довгапанчоха

3.5
Середня: 3.5 (2 оцінок)

При всій моїй повазі до Астрід Ліндґрен, яка дала життя Карлсону і створила гарну фентезі новелу “Міо мій Міо”, я не розумію, як таке можна було написати.

вгору

«Перевтілення» аналіз (Ф. Кафка)

4.076925
Середня: 4.1 (13 оцінок)

Аналіз твору «Перевтілення» Франца Кафки варто розпочати з визначення жанру твору. Це — новела, написана у стилі модернізму, а, якщо бути точнішим, то експресіонізму.

Тема твору: відчуття самотності людини серед соціуму, невдячність людей, що поряд.

Ідея новели: пропаганда людяності, уважного ставлення, підтримки та поваги один до одного.

Сюжет та композиційна будова.

Новела має три розділи:

вгору

Пригоди Тома Сойєра - про неабияке “ледащо”

4.333335
Середня: 4.3 (6 оцінок)

Я з тих людей, що в шкільні часи читати не любили. Здебільшого бо багато задавали на позакласне читання і багато чого здавалось нудним ще навіть не спробувавши. Так що “Пригоди Тома Сойєра” я теж пропустила, точніше читала по хрестоматії в скороченому варіанті. І ось нарешті трапилась нагода перетнутись із цією книгою. Без сумнівів хороша і цікава навіть в моєму віці. Сюжет, мабуть усім відомий. Том, хлопчисько, що живе зі своєю тіткою Поллі та вічно потрапляє в клопоти й постійно пустує.

вгору

"П'ятнадцятирічний капітан" - повернення в дитинство

5
Середня: 5 (2 оцінок)

Книжка "П'ятнадцятирічний капітан" ніби повернення в дитинство - пригоди, море, різні країни, неприємності, що випадають на долю героїв, а також добре закінчення. Давно я не зачитувалася такими авантюрно-пригодницькими романами, не помічаючи нічого навколо. У автора я читала багато, але ось ця книга пройшла повз мене.Тут і морські пригоди, і небезпечні випробування на суші. Стежити за юним Діком і його командою неймовірно цікаво. Впевнена, що якби прочитала цей роман в більш юному віці, то захопилася б ще більше.

вгору