You are here
Рецензії та відгуки на книгу
Усі / Найкращі за місяць / Найкращі за весь час
Михайло Коцюбинський "Intermezzo"
Ця новела має здатність полікувати душу й відновити сили, вона спонукає втомленого читача, прийти до природи, зняти втому від споглядання на неї й відчути всім своїм єством приплив неймовірної енергії. Читаючи новелу, безперечно кожен читач зануриться у відтворений письменником неймовірний пейзаж. Саме природа примушує втому, що заволоділа героєм, відступити під тиском життєстверджуючих сил.
Гарпер Лі "Вбити пересмішника"
Є такі книги, історії з яких ще довго залишаються жити в серці після того, як перегорнуто останню сторінку. А коли повертаєшся до них знову, то мабуть лише тому аби оживити пережиті від читання почуття, і в таких випадках вже ґрунтовніше обмірковуєш кожну ситуацію та деталь.
З того часу як цю книгу написала Гарпер Лі у світі мало що змінилося - зла менше не стало, але все ж ця історія вселяє надію, що десь ще на планеті існують такі люди як герой книги Аттікус, на яких тримається цей світ, бо вони не перестають шукати правду та не відвертаються від допомоги слабшим.
Степан Васильченко "У бур'янах"
Степан Васильченко у повісті "У бур'янах" у художній формі відтворив
дитинство великого поета Тараса Шевченка, змалював родину, в якій він виховувався та зростав, та описав як усі події дитинства вплинули на подальшу долю майбутнього Кобзаря у боротьбі проти пригноблення українського народу.
Фрідріх Шиллер "Розбійники"
Щоразу читаючи твори представників Німеччини, тим більш спостерігаю факт наскільки міцно фаустівське питання пошуків сенсу людського життя вкоренилося в німецьку літературу. Перший камінь у фундамент заклав батько Фауста - Гете, з творчістю якого я познайомилася минулоріч. Та кожного разу ця проблематика в німецькій літературі все більш закохує мене в себе. От із недавніх прочитаних письменників - Томас Манн, Генріх Бьоль, Міхаель Енде, Еріх Кеснер. Прийшов час дізнатися як замислювався над цим питанням Фрідріх Шиллер.
Валер'ян Підмогильний "Вибрані твори"
Збірка новел Валер'яна Підмогильного увібрала у себе дев'ятнадцять короткопрозових творів автора, написаних з 1917 по 1933 роки, а отже одного з найтрагічніших періодів в історії українського народу. Але серед усіх навел є три - "Собака", "Проблема хліба" та "Син", написані у 20-х роках, які об'єднані ще й тематично. Головною їхньою темою, порушеною письменником - голод 1922 року, що охопив південні регіони України. Автору вдалося відтворити все жахіття трагедії, коли тисячі людей не мали вибору між життям і смертю.
Світлана Алексієвич "У війни не жіноче обличчя"
Багато хто скаже, читаючи книги Світлани Алексієвич, що письменниця провела титанічну роботу, і мабуть багато хто, вважає, що вона справедливо удостоєна звання Нобелівської премії з літератури. Але не все так однозначно... Прочитавши книгу французької письменниці Галі Аккерман, я дізналася, що Світлана Алексієвич при написанні своїх книг порушуввла особистий недоторканий простір свідків трагедії із зумисним наголошенням на їхній біль, тому вважаю, що читаючи її книги, слід бути пильним.