You are here

Цікавинки

Цікаві факти про Редьярда Кіплінга та його твори

30 грудня 1865 року народився Редьярд Кіплінг - великий англійський письменник, поет і новеліст, автор знаменитої на весь світ історії Мауглі з «Книги джунглів».

Григорій Сковорода: цікаві факти про життя та...

Біографію Григорія Савича Сковороди, буквально, складають самі цікаві факти. Щоправда, якщо говорити з наукової точки зору, точної дати народження письменника встановити дослідникам так і не вдалося. Хоча озвучують 3 грудня 1722 року, та стверджувати з повною упевненістю, що це сама та славнозвісна дата, коли український народ отримав великого мислителя, філософа, письменника, музиканта та мандрівника, не можна. Річ у тому, що вона була встановлена аж за дві сотні років опісля.

Буккросинг

«Буккросинг» що це і навіщо

Для багатьох книга - це практично «жива» істота, товариш, з яким тепліше ввечері після роботи, у вихідні, під час хвороби або коли просто сумно. Згодьтеся, нічим не замінити знайомий шурхіт сторінок, запах фарби з типографії, незвичні відчуття, коли читаєш цікаві історії. «Живу книгу» не порівняти з холодним блиском металевих, електронних рідерів, які, безумовно зручні й економічні, але ...

Цікаві маловідомі факти з життя Т. Шевченка

Тарас Григорович Шевченко — гордість української нації, співець українського народу, відомий в усьому світі. Його біографія вивчається у школі, але, все ж, програма навчальних закладів не здатна охопити всієї інформації, тож сьогодні поговоримо про речі, які не почути за шкільною лавою.

Марко Вовчок: цікаві факти з життя та творчості.

Марія Олександрівна Вілінська, що відома широкому загалу як Марко Вовчок, була особистістю цікавою та непересічною. Життя жінки було насичене не тільки творчістю, а й багатьма цікавими фактами, про які й поговоримо у цій статті.

Цікаві факти з життя Лесі Українки

Всесвітньо відома українська авторка, Леся Українка, прийшла в цей світ 25 лютого 1871 року з ім’ям Лариса Петрівна Косач, яке згодом змінила на псевдонім.

Ден Браун - книги про Роберта Ленґдона

Читаючи книги Дена Брауна важливо пам'ятати, що ми маємо справу не з істориком, що глибоко занурюється в тему і намагається довести твір до реалістичності. Автору добре вдається сплітати реальність і вигадку, подаючи свої фантазії як факти, в яких не хочеться сумніватися. Пригоди професора Ленґдона нагадують мені фільми про Індіану Джонса, де зовсім неважливо, що історія вигадана.

Маловідомі факти про Івана Франка

Іван Якович Франко - український поет відомий у всьому світі. Іван Франко справжній патріот своєї батьківщини та недарма отримав прізвисько - українського каменяра та Мойсея нашої нації. Ми підібрали декілька цікавих фактів з біографії Івана Яковича.

Вірші Тараса Григоровича Шевченка

Поетична спадщина Кобзаря величезна. Він мав особливе поетичне чуття, вмів не тільки красиво віршувати, а й обирав теми, які торкаються струн душі кожної людини. Саме тому їх читають не тільки в Україні, а й у всьому світі. Для нашого народу — «Кобзар» не просто настільна книга, її навіть часто порівнюють зі Святим письмом. Це дійсно святі для нашої Батьківщини рядки, які не втратили свою актуальність навіть сьогодні, через десятки років після їх написання. Вірші Т.

Топ 10 українських письменників за нашим рейтингом

Ось і закінчився довгий 2018 рік для нашого сервісу любителів читати книжки. Ми також як і всі вирішили підвести підсумки і створити рейтинг популярності письменників. Наш топ 100 найпопулярніших авторів містить українських і зарубіжних письменників та письменниць.