Автори

Василь Стус

Василь Семенович Стус український поет, перекладач, мислитель, літературознавець, дисидент та політв'язень. Нагороджений посмертно нагородою Герой України в 2005 році та удостоєний звання Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка 1991 р.

Фредерік Беґбеде

Фредерік Беґбеде (Фредерік Бегбедер) - французький автор кількох світових бестселерів, а також сценарист, редактор і навіть актор. І, як це часто трапляється з талановитими людьми, біографія Фредеріка Беґбеде далека від ідеалу. Цей харизматичний хуліган взнав і солодощі слави, і гіркоту провалів і невдач.

Марґарет Мітчелл

MARGARET MITCHELL
Дата Народження: 8 листопада 1900 р.
Знак зодіаку: Скорпіон
Дата смерті:16 серпня 1949
Місце народження: Атланта, США
Сімейний стан: була заміжня

Корнелія Функе

Німецька письменниця, автор понад 40 дитячих книг, за які отримала безліч нагород. Переважно пише в жанрі фентезі. Її книги мають шалену популярність в себе на батьківщині, а також перекладені на декілька мов. Перед письменництвом Корнелія Функе була соціальним працівником і доглядала дітей-інвалідів. Саме тоді вона по-справжньому усвідомила цінність історій, які допомагали її підопічним відволіктися від сумної дійсності та поринути за допомогою уяви в чарівні світи.

Чарльз Дікенс

Дата народження: 7 лютого 1812 року
Вік: 58 років
Дата смерті: 9 червня 1870 року
Місце народження: Портсмут, Великобританія
Сімейний стан: був одружений

Біографія

Твори англійського письменника, творця комічних персонажів Чарльза Дікенса вважаються класикою світової літератури. Творчість яскравого соціального критика належать до жанру реалізму, але в його роботах також відображені казкові, сентиментальні риси.

Олесь Гончар

Біличенко Олександр Терентійович увійшов в історію української літератури під ім’ям Олесь Гончар. Народився він 3 квітня 1918-го року в селищі Ломовка Катеринославської губернії (наразі це територія Дніпра). Коли він тільки-но досяг трирічного віку, пішла у засвіти його мати. Через це дідусь із бабусею по материній лінії перевезли його на проживання до себе. Слобода Суха в Козельщанському районі, що на Полтавщині стала новим домом для хлопчика.

Олександр Довженко

Народився Олександр Петрович Довженко 10 вересня 1894-го року у хуторі В’юнище Чернігівської області (наразі це територія села міського типу Сосниця). Його знають в усьому світі як видатного письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника та, в першу чергу, класика кінематографії.

Корені родоводу Довженка

Родом Довженки були з території Полтавської області, проте переселилися вони до Сосниці ще у 18 сторіччі. Займалися чумакуванням.

Міла Іванцова

Справжнє ім’я перекладачки, сучасної літераторки, педагогині та журналістки Міли Іванцової — Людмила Петрівна Іванцова.

Народилася вона 27 листопада 1960-го року.

Пантелеймон Куліш

Біографія Пантелеймона Куліша бере свій початок 7 серпня 1819 року у місті Воронежі, де він народився. На той момент це було містечко Глухівського повіту на Чернігівщині (наразі — Сумська область).

Його батько був дворянином, мав корені серед козацької старшини, проте не мав великих статків. Мати Пантелеймона була другою дружиною батька.

Микола Хвильовий

Письменник Микола Хвильовий насправді користувався псевдонімом, тоді як справжнє його ім’я — Фітільов Микола Григорович. Народився він 13 грудня 1893-го року. Місцем його появи на світ стало селище Тростянець, що у Сумській області. Його внесок в українську літературу та культуру важко переоцінити: з-під його пера вийшли видатні прозові твори та поезія, а ще публіцистика. А ще він став одним із зачинателів пореволюційної української прози.