Автори

Редьярд Кіплінг

Повне ім’я всесвітньо відомого англійського казкаря, прозаїка, поета — Джозеф Редьярд Кіплінг. Друге своє ім’я автор отримав, завдяки місцю, на якому вперше зустрілися його батьки — озерові Радьярд.

Світлана Поваляєва

Сучасна українська письменниця, відома журналістка, Світлана Вадимівна Поваляєва з’явилася на світ 20 березня 1974 року у місті Києві.

За словами самої письменниці, вона не мріяла у дитинстві стати ні вчителькою, ні лікарем, словом, зовсім не прагнула бачити себе у дорослому віці в іпостасі звичній для малих мрійниць. Їй просто не хотілося нічого робити у дорослому віці. От і все. Проте так не сталося.

Микола Гоголь

Микола Васильович Гоголь народився 1 квітня 1809 року, проте прізвище він мав інше — Яновський. Через 12 років письменник став Миколою Гоголем-Яновським і, згодом, відкинув початкове прізвище зовсім. Хоча дослідники вважають, що воно мало славне походження, а родове коріння літератора перепліталося з відомим славним козацьким родом.

З’явився на світ майбутній автор у с. Сорочинці Полтавського повіту Російської імперії (сьогодні це с. Великі Сорочинці, що на Полтавщині, Україна).

Світлана Пиркало

Світлана Пиркало, хоч написала, відносно, невелику кількість творів, та завоювала титул відомого літератора сучасності.

Лариса Денисенко

Лариса Володимирівна Денисенко відома як українська письменниця, теле- та радіоведуча і, звичайно, як адвокат. Народилася авторка 17 червня 1973-го року у місті Київ. У жилах Лариси Володимирівни тече литовська та грецька кров, а також угорська, польська, кров ромів та українська.

Дивовижно, але українська письменниця, що пише національною мовою, не володіла нею до двадцяти трьох років.

Наталя Сняданко

Наталя Володимирівна Сняданко з’явилася на світ 20 травня 1973-го року. Відбулася ця подія у місті Львові.

Оксана Забужко

Оксана Стефанівна Забужко з’явилася на світ 19 вересня 1960 року у місті Луцьк. Сталася ця подія у сім’ї високоосвічених людей, педагогів, шестидесятників. Її батько відомий своїми літературно-критичними статтями, також Стефан Забужко займався перекладацькою діяльністю. Мати викладала українську літературу, а ще написала цілу низку статей літературознавчого характеру. Тож зовсім не дивно, що їхня донька змалку мала потяг та неабиякий хист до слова.

Юрій Винничук

Винничук Юрій Павлович відомий в українській літературі як поет та прозаїк, також він займається редакторською та журналістською діяльністю.

Народився він в Івано-Франківську, щоправда, тоді, 18 березня 1952 року, місто ще називалося Станіславів.

Навчався майбутній письменник в Івано-Франківському педагогічному інституті. Філологічний факультет цього вишу він закінчив 1973-го року. Саме під час здобуття освіти, ще молодий чоловік, почав пробувати себе в літературі.

Жуль Верн

Жуль Габріель Верн — не просто письменник, драматург, поет — це, без перебільшення, феномен світової літератури. Його творчий доробок вражає не тільки кількістю (до серії за назвою «Надзвичайні подорожі» увійшло більше шістдесяти романів та близько двох десятків творів малої прози), а і якістю, новаторством. Письменник, разом з колегою на ймення Герберт Уеллс, заснував жанр «наукова фантастика». Іншою великою частиною його творів є пригодницькі романи.

Володимир Винниченко

Володимир Кирилович Винниченко — відомий своїми прозовими творами та драматургією, а також політичною та громадською діяльністю — народився в незаможній родині, у якій був четвертою дитиною. Сталося це 28 липня 1880 року. Його мати овдовіла, маючи двох синів та доньку на руках. Вдруге вона вийшла заміж за батька Володимира, Кирила Винниченка. Той був наймитом, проте згодом спромігся переїхати до Єлисаветграду, що в Херсонській губернії Російської імперії (нині це Кропивницький).