Автори

Микола Хвильовий

Письменник Микола Хвильовий насправді користувався псевдонімом, тоді як справжнє його ім’я — Фітільов Микола Григорович. Народився він 13 грудня 1893-го року. Місцем його появи на світ стало селище Тростянець, що у Сумській області. Його внесок в українську літературу та культуру важко переоцінити: з-під його пера вийшли видатні прозові твори та поезія, а ще публіцистика. А ще він став одним із зачинателів пореволюційної української прози.

Осип Турянський

Біографія Осипа Турянського бере свій початок 22 лютого 1880 року. З’явився він на світ у родині звичайних селян села Оглядів, що входило в Радехівський повіт Львівської області. Їхня сім’я мала велику кількість дітей, тож батько не мав можливості всім дати освіту. На навчання відправили Осипа, бо змалку він був метикуватим та розумним хлопчиком. Спершу він навчався в Оглядівській початкові школі.

Сесілія Ахерн

CECELIA AHERN
Дата народження: 30 вересня 1981 р.

Знак зодіаку: Терези

Місце народження: Дублін, Ірландія

Сімейний стан: заміжня

Біографія

Перша ж книга ірландської письменниці Сесілії Ахерн «PS Я люблю тебе!» Стала бестселером. Автор - випускниця журфаку - ледь встигла попрацювати за фахом, як зрозуміла, що її покликання - літературна творчість.

Вільям Шекспір

Вільям Шекспір народився 23 квітня 1564 року в сім’ї ремісника. Його батько був титулованою особою, але його заняття з пошиву та продажу рукавиць і торгівля вовною приносили непоганий дохід сім’ї, тож бідними Шекспіри не були. Також Шекспір-старший користувався повагою від містян рідного Стретфорд-на-Ейвоні, про це свідчить те, що він навіть був обраний на посаду мера.

Ульріке Швайкерт

Ульріке Швайкерт — письменниця із Німеччини, що народилася другою у своїй родині — після старшої сестри та перед молодшою. Сталася ця подія 28 листопада 1966 року. Отримавши освіту в школі, дівчина вступила до Штутгартського університету, у якому студіювала фінансову справу. Отримавши освіту, молода панянка влаштовується на хорошу посаду, пов’язану з купівлею-продажем цінних паперів.

Юстейн Ґордер

Норвезький письменник Юстейн Ґордер народився в Осло 8 серпня 1952-го року. Оскільки його мати та батько — освітяни, то й молодий Юстейн по закінченню школи вирушив до найкрасивішого, найбільшого та найпрестижнішого в Норвегії Університету Осло вивчати філософію. Пізніше він став викладати цей предмет.

До речі, його книги є безпосередньо пов’язаними з філософією та, оскільки він пише для дітей та молоді, фантастикою.

Олександр Купрін

Відомий російський письменник Олександр Іванович Купрін (Александр Куприн) з’явився на світ 7 вересня 1870 року в селі Наровчат, що в Пензенській губернії Російської імперії. Його батьком був дрібний службовець, який помер, коли письменнику ледь виповнилося три роки. Після цієї події почалося його поневіряння по різноманітних закладах. Спочатку він разом з матір’ю мешкав у Будинку для вдів у Москві, згодом — у пансіонаті для сиріт.

Бернар Вербер

Бернар, або Бернард Вербер — французький письменник сучасності. З’явився на світ майбутній автор у єврейській родині 18 вересня 1961 року у м. Тулуза, що у Франції.

Ел Джеймс

Ім’я відомої на весь світ письменниці Е. Л. Джеймс звучить повністю як Еріка Леонард Джеймс. До речі, до одруження вона мала прізвище Мітчелл. Відомою письменницею вона стала відразу після написання свого першого роману за назвою «П’ятдесят відтінків сірого». Хоча якраз бути літератором жінка мріяла ще зі шкільних років, а писати почала аж у 46 років!

Шарль Перро

Шарль Перро відомий цілому світові, здебільшого, як казкар. А й правда, хто не знає казки «Попелюшка», «Кіт у чоботях», «Синя Борода»? Діти протягом кількох століть все не припиняють їх читати та, певно, що скоро й не припинять.

Проте мало хто знає, що писати дитячі твори Шарль Перро почав досить пізно — аж у шістдесяти семирічному віці!