You are here

Топ 100 авторів по популярності
Українські / Зарубіжні / Усі

введіть ім'я або прізвище для пошуку

Григорій Сковорода

Гетьманщина. Навчання

Григорій Савич Сковорода з’явився на світ 3 грудня 1722-го року. Місце його народження — сотенне містечко Чорнухи, що входило до складу Лубенського полку (наразі це Полтавська область). Батьком майбутнього письменника та філософа був рядовий козак, що в мирний період був місцевим шинкарем.

Василь Стефаник

Дитячі роки

Стефаник Василь Семенович народився 14-го травня 1871-го року. Сталося це в с. Русів, що на Івано-Франківщині. Його батько був заможним селянином, мав велику кількість землі, частину від якої він успадкував, а решту зміг примножити власними силами. Малий Василько дуже любив свою матір, а з батьком мав складні стосунки, оскільки він був людиною важкого характеру.

Юрко Покальчук

Покальчук Юрій Володимирович (більше знаний як Юрко Покальчук) з’явився на світ 24-го січня 1941-го року в Кременці — містечку в Тернопільській області. Його батько — діалектолог, краєзнавець Володимир Покальчук.

Василь Симоненко

Симоненко Василь народився 8 січня 1935-го року в Біївцях — селі на Полтавщині.

По-батькові Василя Симоненка Андрійович, проте батька в його житті не було. Натомість він жив з дуже доброю мамою та хорошим дідом. В школі навчався старанно і дуже полюбляв читання.

Тож не дивно, що при закінченню шкільної освіти він був медалістом.

Раїса Іванченко

Раїса Петрівна Іванченко з’явилася на світ 30-го листопада 1934-го року в містечку Гуляйполе, що в Запорізькій області. Насправді прізвище, яке вона отримала, народившись — Картель. Іванченко — материне прізвище, взяте за псевдонім. За чоловіком прізвище літераторки — Іванова.

Леся Романчук

Біографічні відомості

Леся Іванівна Романчук з’явилася на світ 28-го липня 1955-го року далеко за межами України — в Транспортному — селищі в Магаданській області. Річ у тім, що обоє її батьків були заслані в це місце по ув’язненню в Дальлазі.

Вчитися дівчинка почала у шкільному навчальному закладі копальні імені Гастелло, що знаходилася найближче до їхнього місця розташування.

Валер’ян Підмогильний

Валер’ян Петрович Підмогильний з’явився на світ у звичайній родині із села, з дуже скромними достатками. Сталася ця подія в с. Чаплі, що на Дніпропетровщині. Дата народження Валер’яна Підмогильного — 2 лютого 1901 року.

Микола Олійник

Народився Микола Олійник 9 березня 1923-го року в сім’ї селян у селі Бишів, що на Київщині. Батьками майбутнього письменника були Яків та Харитина Олійники. Матері не доводилося навчатися грамоті, батько складно, але, все ж, міг читати.

Іван Карпенко-Карий

Народився Карпенко-Карий (справжнє ім’я —Іван Карпович Тобілевич) 29 вересня 1845 року в Арсенівці — селі, що розташоване неподалік міста Єлисаветград. Його батько — Карпо Тобілевич — мав знатне походження. Його предки були дворянами, але зубожіли, тож чоловік, маючи такі корені, обіймав посаду звичайного прикажчика маєтку поміщика. Матір’ю ж Івана Тобілевича була проста сільська жінка.

Василь Барка

Василь Барка — це псевдонім відомого українського письменника та перекладача Василя Костянтиновича Очерета. Народився він 16 липня 1908 року на Полтавщині — в селі Солониця, що в Лубенському районі (на той період часу це була Російська імперія та Лубенський повіт). Згодом його родина переїздить. І Василь, двоє його батьків та два брати тепер мешкають серед відкритого степу. Недалеко від їхнього житла був розташований хутір Миколаївка.