Володимир Рутківський | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Володимир Рутківський

Рейтинг: 
1
День народження: 
Квітень 18, 1937
Дата смерті: 
Жовтень 31, 2021

Володимир Рутківський є відомим українським журналістом, письменником, поетом, автором дитячих творів. У своїх творах письменник часто органічно поєднує історичні події та фантастичні мотиви, аби створити інтригуючі пригодницькі сюжети. Велику кількість творів письменника нагороджено почесними літературними преміями, враховуючи премію BBC (за історичний роман «Сині Води») та Шевченківську премію (за трилогію «Джури»).

Володимир Рутківський з’явився на світ 18 квітня 1937-го року в селі Хрестителеве, що в Чорнобаївському районі Черкаської області. Мати й батько хлопця були педагогами. Школярем Володимирові дуже подобалася історія, він був надзвичайно здібним в цьому напрямку та навіть керував археологічним гуртком, що був створений в навчальному закладі.

Після отримання шкільного атестата Володимир Рутківський вступив в Одеський політехнічний інститут. По завершенню навчання певний проміжок часу був робочим одного з місцевих заводів. Пізніше ступив на журналістську ниву. Його місцями роботи були й газети місцевого рівня, і обласне радіо тощо.

Результат проби пера в художній літературі Володимира Рутківського був опублікований вперше 1959-го року. Після цього література міцно вростає в його життя. Творча діяльність митця виходить на професійний рівень. Невдовзі були надруковані збірки поезій Володимира Рутківського «Краплі сонця» та «Плоти». Пізніше автор пробує себе в ролі дитячого письменника і розуміє, що знайшов себе саме в цій царині. Найбільш відомі твори автора для дітей: «Аннушка», «Гості на мітлі», «Канікули у Воронівці» та багато інших. Від 1969-го року письменник — член Національної спілки письменників Одеської області.

Письменник пройшов літературні курси, організовані Московським літературним інститутом імені Максима Горького. Для того, щоб вдосконалити свої вміння навички та здобути нові знання в царині літератури чоловік навіть на час проходження курсів переїхав в Москву (1973 р.)

Часи СРСР були не простими для Володимира Рутківського. За «український націоналізм» його твори не хотіли пропускати в друк в українському дитячому видавництві «Веселка». Альтернативного ж варіанту на території УРСР не було. Але письменник знаходив вихід, який таки допоміг його книгам потрапити до маленьких читачів. Річ у тому, що російськомовні варіанти його творів все-таки виходили друком в Московських видавництвах.

Найбільшу популярність Володимир Рутківський отримав після видання пригодницької трилогії, що була видрукувана у видавництві «АБАБАГАЛАМАГА»: «Джури козака Швайки» (2007), «Джури-характерники» (2009), «Джури і підводний човен» (2010).

Ще одним дуже відомим твором автора є роман «Сторожова застава», який було екранізовано 2017-го року. Фільм став дуже успішним. В ньому поєднується сучасне та минуле, вигадане й реальне.

Багато років підряд Володимир Рутківський є головою міжнародного літературного конкурсу для дитячих авторів «Корнійчуковська премія».

Автор мешкав та творив в Одесі, помер Володимир Рутківський 31 жовтня 2021 року у віці 84 роки.

Книжки оцінені користувачами