You are here

Девід Ніколс

Рейтинг: 
4
День народження: 
Листопад 30, 1966

Девід Алан Ніколс (англ. David Alan Nicholls) - англійський письменник і сценарист.

Біографія

Девід Ніколс народився 30 листопада 1966 року в Гемпширі. У дитинстві мріяв стати музикантом, палеонтологом, лікарем або художником.

Закінчив 2 курси Коледжу ім. Бартона, де вивчав сценічне мистецтво. Потім практикувався в акторській майстерності в Центральній школі драматичного мистецтва в Лондоні. У 1988 році закінчив Бристольський університет зі ступенем бакалавра мистецтва. Потім навчався в Американської академії музики й драматичного мистецтва в Нью-Йорку. Протягом дванадцяти років грав під сценічним псевдонімом Девід Холдуей в театрі Західного Йоркшира, театрі "Аркадія" і Королівському Національному театрі. У 1999 р виступив співавтором сценарію фільму "Симпатико" з Шерон Стоун у головній ролі.

Література

У 2009 році роман "Один день" здобув великий успіх у Великобританії та авторські права були продані на 20 перекладів на інші мови.

Кінодраматургія

За серіал «Холодні стопи», який радував телеглядачів з 1997 по -03 рік, Девіда номінували на Британську премію Academy Television Craft в номінації «Кращий новий письменник-фантаст». Написавши чотири епізоди для другої серії Rescue Me (серіал 2002), заявив, що кидає витівку з цим проектом. Після цього у Ніколса стався тривала перерва в кінодраматургії. Йому довелося приділити багато часу відновленню, після чого Ніколс сконцентрувався на думках про написання свого першого роману «Потрапити в десятку», який екранізували у 2006. Після було знято фільми ще за 4 книгами.

Бібліографія

2003 - Питання на десять очок / Starter for Ten
2005 - Дублер - / The Understudy
2009 - Один день / One day
2014 - Мы / Us

Екранізації

2006 - Потрапити в десятку (англ. Starter For 10).

Книжки оцінені користувачами