Ольга Слоньовська | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Ольга Слоньовська

Рейтинг: 
6
День народження: 
Березень 8, 1960

Ольга Володимирівна Слоньовська відома передовсім широкому загалу як авторка поезій, прози та як літературознавиця. О. Слоньовська входить до складу Національної спілки письменників України.

Працює Ольга Володимирівна на кафедрі української літератури в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Є професором. Викладає українську літературу.

Біографія

8 березня 1960-го року — дата народження письменниці. На світ вона з’явилася у с. Ценява, що в Коломийському районі Івано-Франківщини. Вищу освіту отримала в тому ж закладі, в якому наразі працює, але тоді він ще мав статус державного.

Перша поетична збірка вийшла друком 1986-го року під назвою «Гілочка глоду». Потім з-під пера авторки з’явилися ще п’ять збірок поезії. Крім цього нею написана монографія «Слід невловимого Протея» та десятки підручників і посібників — загалом без однієї книги не півсотні книжок.

1996-го року успішно відбувся захист дисертації О. Слоньовської.

2004-го року жінка виступала як довірена особа В. Ющенка на виборах президента.

Наприкінці літа 2005-го року Ольга Володимирівна була нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня.

Отримала літературну премію імені Бориса Нечерди за поетичний збірник «Джоконда» (2006).

Також літераторка була удостоїна гран-прі «Коронації слова-2012» з романом «Дівчинка на кулі». Відомими прозовими творами літераторки також стали: «Упольоване покоління» та «Загублені в часі».

Книжки оцінені користувачами