Красуня вже не та, та й чудовисько у масці | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Красуня вже не та, та й чудовисько у масці

5
Середня: 5 (1 оцінок)

Світ настільки завалений дрібницями, що люди не розрізняють якість продуктів, які споживають для задоволення інтелектуальних потреб. Хтось ведеться на цікаві описи, комусь западають у душу відгуки знайомих, а хтось просто звик бігати за продукцією мас-маркету. Тому історія, на яку я зверну увагу, варта того, щоб її прочитали, аби зрозуміти, що це не ваше, або ж навпаки – це те, що закохає вас у ромфант.
Книга «Двір шипів і троянд» від Сари Дж. Маас певно вже втратила свою бувалу популярність, але люди досі читають цю історію, переживають її з персонажами і за персонажів.
Це справді та книга, з якою можна почати знайомство із жанром романтичного фентезі. Головна героїня – Фейра – підліток, яка має відплатити за вбивство. З цією метою Темлін забирає її у свій двір весни у Прифії. І далі історія розвивається за найкращими канонами жанру: зачини чоловіка і жінку в одній кімнаті з ліжком, і вони знищать те ліжко або покохаються. Тому любовна лінія тут чи не на першому місці. Хоча у багатьох читачів виникають сумніви щодо того, чи екологійно Фейра переживає всі події, які з нею відбуваються, адже її викрали, зачинили у будинку, не розповіли нічого важливого, а моментами відверто бездіяли. Моя позиція щодо цього чітка: після всіх випробувань, які вона пройшла у світі людей, для неї будь-який дім не буде милим, але будь-яка можливість залишиться можливістю.
Загалом, світобудова у цій історії описана відмінно. І я вважаю це ще однією причиною, чому це книжка, з якою можна почати знайомитися із магічним світом, адже авторка постаралася зобразити його максимально зрозумілим та легким у сприйнятті. Стіна; світ людей; Прифія, поділена на двори, кожен з яких очолює свій правитель – нічого важкого. Єдине, що може збити з пантелику – Фейра, фейрі, народ Фе… Варто уважніше читати певні моменти, щоб не втратити логіку розповіді, а також зважати на те, що історія та особливості фейрі в інших фентезійних книгах відмінні.
Персонажі багатогранні, іноді їх дії вражають, а іноді лише викликають риторичні питання і змушують засумніватися у рівні їх здібностей. Таким відкриттям для мене був Темлін – головний чоловічий персонаж першої книги. Спершу його вчинки мотивовані бажанням звільнитися від прокляття, а потім він залишається без влади. Ця жорстокість патріархального світу загнала його у пастку – чоловік не має нічого без свого права бути правителем. Навіть заради коханої. Тому на допомогу Фейрі приходить Різенд. Також колоритний персонаж, але про нього у наступних частинах. На диво, саме там сюжет стане динамічнішим, яскравішим як на локації, так і на події, а персонажі набирають нових обрисів і здатні творити речі, які, спершу здавалося, їм взагалі не притаманні.
Отож, ця книга покорила мене спочатку, а потім огорнула жорстоким розумінням того, наскільки перше враження оманливе. Нехай це буде знаком для кожного, хто сумнівається чи варто читати цю історію, або ж для тих, хто втратив будь-яку надію на наступні частини. Можливо це не та історія, яка має багатообіцяючий початок, але її кінець змусить вас повірити в те, що магія існує. Вона не завжди криється у надприродних здібностях, іноді все, що нам потрібно, аби подолати перешкоди – друзі, які замінюють сім’ю, які повертаються в останні моменти і рятують нас із смертельної прірви. Так само це робить чудодійна сила кохання.

+1
+2
-1