You are here
Крутий шпигунський роман
Друга книга К.Фолетта і однозначно мій автор. Дуже вміло він нагнітає атмосферу в книзі - зовсім різні сюжетні лінії, які в останній третині сходяться воєдино і ти такий «вау» !
Друга світова війна, Англія активно захищається від бомбардувань та таємно готує із союзниками великий наступ. Колосальна робота, великі гроші та сили, що вклалися в оману, в дубль наступальної операції, щоб сховати місце розміщення справжніх військ від німецьких шпигунів. Масштаби операції вражають – провідні архітектори створюють макети літаків, танків, кораблів, цілих військових містечок, і все це в неймовірних кількостях. Все йде гладенько – в ефірі передаються спеціально прописані повідомлення, що перехоплюються німцями, всі розвіддані, що передають шпигуни контролюються, але є одне «але» - die Nadel, шпигун за позивним «Голка». Невловимий, розумний, натренований та хитрий, він діє з перших днів війни і досі ніхто не знає як він виглядає та як його впіймати. 1944р. Голка має фото «фанерного» війського табору і має план як повернутись в Німеччину – під Абердином його чекає підлодка, а в Німеччині Гітлер чекає на його прибуття зі звітом, щоб розпочати передислокацію військ. І всі сили розвідки та поліції кинуто на пошуки та ліквідацію Голки.
Люсі та Девід ( без п’яти хвилин пілот винищувача), розбились на авто в першу шлюбну ніч, як наслідок, він інвалід без двох ніг. Через постійний обстріл Лондона, пара оселяється на маленькому острові біля Абердину, де окрім них є вівчар Том, собака і вівці. Девід озлоблений на всіх і вся, постійно пропадає з Томом, чимось займає себе аби не бувати вдома, до дружини «ричить» і не підпускає до себе. Люсі народила хлопчика, але й дитина не допомогла вирвати чоловіка з пекла злості на себе і своє безсилля. Його мрії літати та знищувати літаки Люфтваффе розбились об його дурощі – похизуватись як він круто і швидко водить авто. Але 1944р. кардинально змінює життя острова і всіх його жителів.
Сімейна драма, жіноча стійкість та мудрість, сила та витримка, чоловіча боротьба до останнього подиху, а також битва за майбутню перемогу, гра з ворогом на випередження, хитрощі та підступні інтриги. Зміни в суспільстві та думках людей в період війни, стійкість британців під обстрілами: пісні в метро та потягах, коли лунають звуки «повітряна тривога», жінки, які розбирають завали, водять швидкі, виносять поранених, працюють на заводах, вигадують практичний одяг, вивозять дітей подалі з міст, а самі повертаються і працюють заради перемоги – нам, як нікому це знайомо.
Історія хитрощів, що переломили хід війни.