Цікаві факти про Франца Кафку | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Цікаві факти про Франца Кафку

Франц Кафка відомий практично в усьому світі, та далеко не всі знають про різноманітні цікавинки з його життя.

Так, наприклад, автор народився в м. Прага, але має єврейське коріння. Більшість його творів написані німецькою мовою.

Франц був найстаршим сином у багатодітній родині. Майбутній письменник підростав разом із двома братами та трьома сестрами, та його братики відійшли у засвіти ще не маючи й двох років.
В певний момент свого життя Кафка відмовився від вживання продуктів тваринного походження та став вегетаріанцем.

Ще з дитинства Франц відрізнявся від своїх однолітків — він був закритою дитиною, сторонився практично всіх. Через таке поводження його сприймали за дивного чи, навіть, божевільного.
Хлопець не знаходив порозуміння з оточуючими. Його батько ставився до нього деспотично, вони були чужими людьми. Пізніше він напише, що саме він вбив у ньому здатність вірити в себе, натомість він навіки відчував себе винним скрізь і в усьому.

Певний проміжок часу чоловікові довелося працювати на посаді працівника страхової контори. Він весь час був в оточенні ситуацій із нещасними випадками. Це робило з чоловіка ще більшого песиміста.

Кафці було важко обирати подальший шлях, адже його батьки наполягали, аби він став юристом, а він мріяв про літературу та мистецтво і бачив себе саме в цій царині.

Письменник практично все життя хворів. Це були недуги абсолютно різнопланові: він хворів туберкульозом, мігренню, безсонням, запорами, наривами тощо. Тож чоловік був упевнений, що його життя обірветься, не дібравшись і позначки в сорок років.

Важко хворіючи, письменник покликав до себе товариша на ім’я Макс Брод. Він попросив, аби той забрав його рукописи й знищив. Але, на щастя, друг ослухався літератора й зберіг твори. Більше того, саме завдяки цьому чоловікові переважна більшість творів Франца Кафки була видана. Це принесло йому світову славу, щоправда, посмертно.

Франц Кафка був досить меланхолійним, проте ті, хто спілкувався з ним тісно, відмічали, що письменник був людиною з чудовим почуттям гумору. І, коли йому було комфортно, навіть був «душею компанії».

Закохувався Франц Кафка неодноразово, навіть все йшло до весілля, та чоловік розривав стосунки. Одруженим так жодного разу і не був.