
Конкурс відгуків на прочитані книжки!
Даруємо книжкові сертифікати найактивнішим дописувачам відгуків в серпні 2025 року Детальніше
You are here
Эмма
Опубліковано marusya84 Пн, 08/11/2025 - 23:11
Історія про молоду дівчину, яка вирішила, що її призначення - бути свахою. Чомусь Емма вирішила, що ніколи не одружиться, тож у «допомозі в пошуку другої половинки» вбачає свій хрест. Цю книгу я придбала під час епідемії коронавірусу, після перегляду однойменного фільму. Власне, з цього почалося моє знайомство із Джейн Остін, про яку я лише десь побіжно чула.
Звісно, що до подібної літератури треба ставитися як до класики, не слід дивуватися, що головні герої не працюють, а весь час проводять у розмовах, грі в карти, перебуванні на водах. Такий то був час, коли британські дворяни не мали забивати голову пошуком коштів задля виживання, тож і захоплення Емми звідництвом є річчю позитивною.
Додам, що книгу написано в іронічній формі, Емма викликає позитивні емоції, хоча ми мимоволі чекаємо, коли ж хтось із персонажів поставить її на місце і виховає. Таким персонажем є містер Найтлі. Чудово, що взаємне кохання змушує Емму усвідомити, що своїми діями вона людям геть не допомагає.