You are here
Сестри Річинські
Опубліковано Rusia Чт, 10/10/2024 - 13:45
Роман починається подіями за яких молода панна вихованка Олена кружляла у красивому танці на весіллі із чоловіком… Як родичі по-матері хотіли видати заміж молоду вихованку. Перше знайомство було з одним заробітчанином будівельником канадцем. Він приходив на залицяння. Але Олена не сприймала брутального канадця. Потім було знайомство з розумним Орестом Білинським… Який їй сподобався, товариство було приязне... Розмовляли про читання, і про улюблені книги. Розмовляли якось про Шевченка… Але, як виявилося, що мужицькою (українською) мовою вони не читають вдома. Згодом вона дістала собі «Кобзар» і читала та мріяла про академіка Білинського. Хоча родичі були проти дружби Олени з Орестом. І Білинський теж знав про те…
Згодом Олена вийшла заміж за того богослова пана Річинського. Вона у шлюбі прожила з ним 25 років. У них з чоловіком народилося п’ять дочок. Яку серед всіх п’ятеро найбільше любив Катерину. Бо вона була дуже схожа на нього. Але не була не красивою, проте розумною. Були ще доньки: Софія, Ольга, Неля, Ярослава (Слава). Дуже сім’я хотіли хлопця-сина. Бо священник, хотів щоб прізвище збереглося. Коли вона родилася він прокляв її. Дивний був батько-священник у своїх прихотях. Та дівчинка ходила у одязі хлопчачому. Дуже переймався, як будуть його дочки у майбутньому. Але він не хотів для них долі своєї ємості. Бо не солодке життя в його дружини.
Дуже докладно описуються різні події, звичаї, обряди, життя людей на селі та описує життя сім’ї священика. Розповідає про різні релігійні свята. Та освячення будинків у селі. Як розплачувалися за освячення будинків. Його філософські погляди та протиріччя в голові…
Аркадій дуже добре ставився до дружини. І з кожним роком ще краще, але це для Олени було не до охоти. Бо вона постійно мріяла про Ореста Білинського, це було знайомство юності.
Російська окупація…події 1920 років… змінила багато чого і священник показується у омані, як той, що з будь-якою владою знаходив порозуміння.
Занурювався у святі книги, щоб знайти собі заспокоєння. В голові священника роїлося багато думок і про те що сталося і про догматику церкви… Потім Річинський захотів побудувати санаторій для всіх…
Захворів священник Річинський, а коли помер, то було скрутно для всіх. Що після його відходу дім, який був твердинею став зовсім не такий…
Що буде далі після смерті батька. Як бути всім…Без грошей, як жити…все розпродавати з батькове теж переживала Ольга.
З власного весілля втекли Катерина з чоловіком. Отець Нестор брат Річинського був веселий на забаві і говорив різні дурниці. Він наполягав на музиці… Сестра Ольга соромилася за вихідку Катерини...
Після смерті богослова у сім'ї було багато боргів. Постало питання, як бути далі та вижити. Будучи у жалобі за главою сімейства вони відгуляли весіля старшої дочки. Яку Аркадій дуже любив. Після весілля на другий день, проснувшись в помешканні чоловіка Катерина задумалася про свій вчинок... Цілий рік у шлюбі з чоловіком вони змагалися характерами, в тому двобої Катерина перемогла. .. Щодо Софії, то ця дочка Річинських була гордовита та недоступна. Самовпевнена, мала чоловічої уваги. А от жінки її не любили. Виглядала дівчина дуже молодо. Інша донька Неля, її всі любили. Вона була романтичною, вміла поетизувати життя. І була вродливою. У домі Річинських ніби грали комедію. Всі вели себе ніби нічого не сталося. Не було батька, не було глави...Ситуація була загострена. Знову йшла підготовка до весілля Ярослави. Север мав одружитися з Річинською... Думали про продаж майна розмін великої квартири на менше помешкання. І грошей на оплату роботи Марині не було. А домогосподарка була, як пророк і знала все краще, як буде ніж рідня мати... Дівчата не були навченні до набуття добробуту для сім'ї, тільки могли користуватися всім багатством. І це було помилкою батька. Пані не працювали і не прагли цього. А потім все це зіграло проти них. Оля не мала родової амбіції, працювала і розвивалася. Вона працювала в одному редакційному видавництві. Вона мала коханої. За якого планувала вийти заміж і жити окремо... У романі описано дуже багато різних подій та долі різних героїв переплітаються, а згодом розкривається суть тих переплетінь у майбутньому, що є дотичним до родини священника. Описано соціально-політичні зміни, що відбувалися у суспільстві. Роздумувала стара матінка про себе . І зустріч з чудовим чоловіком, що їхнє знайомство було у далекому минулому...спілкування. Душа і тіло перенесли материнство все вона думала про те...
Рекомендую!!!