You are here

Бернар Вербер

Рейтинг: 
15
День народження: 
Вересень 18, 1961

Бернар, або Бернард Вербер — французький письменник сучасності. З’явився на світ майбутній автор у єврейській родині 18 вересня 1961 року у м. Тулуза, що у Франції.

По закінченню школи Бернар вступив до університету, де студіював правові науки та криміналістику. Та по отриманню вищої освіти чоловік не зупинився стосовно особистісного росту та набуття нових знань — почав відвідувати (з 1982-го року) Вищу школу журналістики. Потім він починає займатися репортерською справою. Його статті пов’язані, зазвичай, з наукою — космосом, медициною, соціологією, біологією тощо. Стосовно останньої галузі знань, то саме вона дала поштовх Бернардові Верберу до написання художнього тексту, який зробив його всесвітньо відомим. Він написав статтю про певний вид мурах, за яку навіть отримав нагороду від одного з фондів. В результаті, життєдіяльність цих комах справила на автора настільки сильне враження, що Б. Вербер пише про них книгу. Так у 1991-му році світ побачив майбутній бестселер за назвою «Мурахи». Слава миттю прийшла до літератора. Натхненний таким феєричним початком, Б. Вербер пише продовження книги, яка виходить друком уже наступного року — «День мурах». Вона розлетілася всім світом, її було перекладено більше, ніж тридцятьма різними мовами. А в 1996 році було видано завершальну частину трилогії — «Революція мурах». В цих книгах зображено два світи, що мешкають паралельно та поряд, інколи все ж перетинаючись між собою. Автор зумів майстерно зобразити різноманітні цікаві ситуації не тільки з людського боку, а й з боку комах.

Загалом про письменника слід зазначити, що він уміє не тільки вдало поєднати художній вимисел та дійсність, додати сюди навіть дрібку містики (як це було у «Енциклопедії відносних та абсолютних знань»), а й вплітати у сюжет наукові факти та навіть робити літературні пророцтва стосовно різних наукових галузей, за які він отримав Премію Жуля Верна.

У 1994-му році вийшла ще одна книга автора «Танатонавти», у якій письменник говорить про смерть та потойбіччя. Цей твір теж мав неабиякий успіх, тож через шість років вийшла, фактично, друга частина — «Імперія ангелів».

Всього книг автора розійшлося не багато не мало — 5 000 000 екземплярів у Франції та ще вдвічі більше — по всьому світові. Це ще не беручи до уваги, що є можливість, крім паперових примірників слухати аудіокниги чи читати тексти онлайн.

Книжки оцінені користувачами