Деніел Кіз | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Деніел Кіз

Рейтинг: 
17
День народження: 
Серпень 9, 1927
Дата смерті: 
Червень 15, 2014

Американський письменник Деніел Кіз з’явився на світ у місті Нью-Йорк 9 серпня 1927 року. У 1944 році він приймає рішення стати на дорогу армійської служби. Молодий Деніел вступає на морську службу у Сполучених Штатах Америки. Виходить у своє перше плавання на посаді стюарта.
Після повернення на сушу він продовжує отримувати освіту у коледжі міста Бруклін. Успішне його навчання увінчується дипломом бакалавра з психології.
Деніел Кіз ще з досить молодого віку показав себе, як особистість творча і різностороння. Він працював на посаді помічника редактора журналу «Наукова фантастика» та цікавився фотографією. Його змістовні знання англійської дозволили йому бути вчителем рідної мови у школі.
Мовою цікавиться й далі, глибоко її досліджує, в результаті чого пише дисертацію з філології та успішно її захищає. Паралельно викладає англійські мову та літературу уже у вищих навчальних закладах. Також вчить студентів письменницької майстерності.
Найбільш відомими творами Деніела Кіза є: оповідання «Квіти для Елджернона» та написаний за його сюжетом роман, який носить ту ж саму назву. Ці твори увійшли до світової скарбниці літератури. Їх переклали різними мовами, і вони входять до шкільної програми та навчальних програм вищих навчальних закладів великої кількості країн.
Взагалі ці твори є певним феноменом у літературі, оскільки вони обидва, будучи однойменними, отримали нагороду в області фентезі — у 1960 році оповідання отримало премію «Х’юго», а через 6 років премією «Небюла» нагородили роман. Ще через три роки режисером Ральфом Нельсоном був знятий фільм за мотивами цього твору. Він отримав назву «Чарлі». Кліффа Робертсона було нагороджено премією «Оскар» за виконання головної ролі у цій стрічці. Також за романом була написана п’єса. Її поціновувачі акторської гри змогли побачити зі сцени найкращих театрів Франції, Польщі та Японії.
«Квіти для Елджернона» — не єдиний роман автора. Ще велика проза представлена твором «Дотик», написаний у 1968 році. У ньому розповідається про долю, переживання героя, що отримав велику кількість радіаційного опромінення. У основу «Таємничої історії Біллі Міллігана» (1981) покладена невигадана подія. У ній розповідається про чоловіка, який страждає на хворобу — роздвоєння особистості. 24 людини, зовсім не схожі один на одного: ні за віком, ні за статтю, ні за інтелектом, ні за намірами, намагаються заволодіти тілом головного героя і не дозволяють йому здійснювати контроль над своїми власними діями. Також відомий роман Деніела Кіза, який має назву «П’ята Саллі». У ньому розповідається про те, що головну героїню Саллі знайшли оголеною та без свідомості на набережній. Як виявилося, вона хотіла накласти на себе руки, а троє чоловіків витягли її з води, але намагалися зґвалтувати…
Книгу «Війни Міллігана» було видано лише на території Японії. Поясненням цьому є те, що заплановано фільм про Біллі Міллігана. Тільки після його виходу в прокат будуть можливі нові видання книги, уже на територіях інших країн.
Також автор написав декілька творів, які можна віднести до документальної прози: «Про Клавдію» (1986) та «Елджернон, Чарлі та я: подорож письменника» (2000).
Останній час Деніел Кіз був професором літератури Університету в штаті Огайо. Перебував у шлюбі та мав двох дочок. Серце письменника перестало битися 15 червня 2014 року у віці 86 років.

Книжки оцінені користувачами