Христина Лукащук | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Христина Лукащук

Рейтинг: 
3

Христина Лукащук народилася 1972-го року в місті Лева. Широкий загал знає її, як місткиню: і художницю, і літераторку (авторку прозових та поетичних творів), ілюстраторку, а також блогерку та архітекторку.

«Школа практичного мінімалізму» з’явилася з легкої руки жінки. Вона виступила її співзасновницею.

Біографія

Дівчина, навчаючись у звичайній загальноосвітній школі, паралельно відвідувала заняття в художній школі.

Після отримання середньої освіти вона вирушила здобувати знання далі у Львівське училище прикладного мистецтва імені І. Труша. Її спеціальністю стала художня кераміка. По закінченні цього закладу Христина вступає до Львівського державного аграрного університету навчатися на архітектора.

Отримавши диплом, Х. Лукащук йде працювати за останньою здобутою спеціальністю. Через певний час починає обіймати посаду директора Львівського комунального підприємства «Місторемпроект».

На початку двохтисячних жінка активно долучалася до виставок декоративно-прикладного мистецтва. А 2001-го року навіть мала персональну виставку під назвою «Великодня» — авторка виставляла свої роботи з живопису на склі у виставковому залі Львівського музею етнографії.

У період з 2010-го по 2014 рр. відбулося заснування Христиною Лукащук мистецької галереї «Коралі».

Також місткиня виступила авторкою та ілюстраторкою пари артбуків біографічного змісту: «Микола Лемик» та «Михайло Сорока», у яких йдеться мова про названих чоловіків-героїв, що брали участь у визвольній боротьбі. Варто зауважити, що оповіддю слугують рівною мірою і текстове наповнення й художнє.

Нагороди та премії

4 роки: 2008-го, 2009-го, 2010-го та 2012-го Христина Лукащук стає Лауреатом «Коронації слова» — конкурсу романів, кіносценаріїв та п’єс.

2012-го року в цьому ж конкурсі журі віддало літераторці спеціальну відзнаку за твір еротичного змісту під назвою «Курва».

Ще Х. Лукащук як художниця входить до числа найкращих дитячих ілюстраторів незалежної України.

Жінка неодноразово створювала ілюстрації до книг таких авторів: Сергія Жадана, Галини Вдовиченко, Лариси Ніцой, Галини Ткачу і т. д.

Були видрукувані такі книги авторки: «Без назви…», «Негламур», «Стриптиз», «Казка про Майдан» і т. д.

Книжки оцінені користувачами