Леся Романчук | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Леся Романчук

Рейтинг: 
4
День народження: 
Липень 28, 1955

Біографічні відомості

Леся Іванівна Романчук з’явилася на світ 28-го липня 1955-го року далеко за межами України — в Транспортному — селищі в Магаданській області. Річ у тім, що обоє її батьків були заслані в це місце по ув’язненню в Дальлазі.

Вчитися дівчинка почала у шкільному навчальному закладі копальні імені Гастелло, що знаходилася найближче до їхнього місця розташування.

1963-го року період заслання добіг кінця, і родина переїхала в Україну, до міста Тернопіль.

Лесю віддали на навчання до місцевої школи №1 (наразі вона носить статус гімназії). Навчалася дівчина старанно, тож отримала на випускному золоту медаль. Потім, 1979-го року, Леся Романчук вступила до Тернопільського медичного інституту. Студенткою Леся Іванівна теж була хорошою, тож її навчання увінчалося дипломом особливого зразка — «червоним».

Півтора десятиліття жінка присвятила педагогічній діяльності — викладала в Кременецькому, а пізніше — в Чортківському медучилищі.

1994-го року почала працювати в державному медуніверситеті міста Тернопіль (кафедра акушерства та гінекології).

1998-го року захистилася, є кандидатом медичних наук. У 2005-му році Лесі Іванівні було присвоєне звання доцента.

Громадсько-політичний напрям діяльності

Леся Романчук була активісткою Революції гідності в м. Тернопіль. Під час виборчих перегонів у 2014-му році вона була довіреною особою Петра Олексійовича Порошенка. 2019-го року отримала нагороду — Орден княгині Ольги 3 ступеню.

Літературна діяльність

З-під пера Лесі Романчук вийшло декілька поетичних збірок:
«Синьооке диво»;
«Тобі»;
Жінка з гітарою»;
«Слово честі»;
«Над світом і собою»;
«Танок пера на обрії світанку»;
«На ноті «ЛЮ»»;
«З твого небесного крила».

Також авторка створила велику кількість романів, більшість із них написані в декількох книгах. Це: «Не залишай» (складається аж з 8-ми книг), «Граvіtація» (4 книги), «Чотири дороги» (9 книг) і т. д.

Роман «Лицарі любові і надії» приніс письменниці премію ім. Богдана Лепкого. Ще письменниця була удостоєна премії ім. Уласа Самчука.

2014-го року на Форумі видавців Леся Романчук отримала відзнаку «Найкращий автор».

Літераторка є Золотим письменником України, тобто вже видано більше 100 000 примірників її книг.

Крім літературної діяльності Леся Романчук пише книги та підручники зі своєї медичної спеціальності. Видано їх вже близько півтора десятка.

Книжки оцінені користувачами