You are here

Пауло Коельйо

Рейтинг: 
87
День народження: 
Серпень 24, 1947

Ім'я: Пауло Коельо (Paulo Coelho)
Місце народження: м Ріо-де-Жанейро, Бразилія
Зріст: 170 см
Вага: 72 кг
Знак Зодіаку: Діва
Східний гороскоп: Кабан
Діяльність : письменник

БІОГРАФІЯ ПАУЛО КОЕЛЬО
Пауло Коельо (Paulo Coelho) - бразильський письменник, лауреат багатьох міжнародних літературних нагород, включаючи французький орден Почесного легіону, премію Crystal Award швейцарського Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) і «Гринцане-Кавур» Італії.
Найбільш відомий його роман «Алхімік» переведений на 80 іноземних мов і внесений до Книги рекордів Гіннеса як твір який найбільшеперекладається у світі живого автора. Видавши на різних мовах близько 300 мільйонів копій тридцяти своїх книг, романіст також став лідером за обсягом продажів творів, написаних на португальській за всю історію розвитку цієї мови.
П'єси Коельо, в яких міститься мудрість і глибина, іронія і доброта, — в репертуарі кращих театрів світу, а романи — екранізовані.

ДИТИНСТВО І МОЛОДІСТЬ ПАУЛО КОЕЛЬО
Майбутній автор бестселерів з'явився на світ 24 серпня 1947 року в Ріо-де-Жанейро в забезпеченій сім'ї інженера. Навчався він у школі католицького ордена єзуїтів, де основним принципом педагогіки вважалося розвиток індивідуальних здібностей дітей, виховання честолюбства і духу суперництва.
Там у підлітка вперше проявилися художні здібності, бажання писати книги, інтроверсія і несприйняття традиційного життєвого шляху, які негативно сприйняли його рідні, помістивши його в психіатричну лікарню. Його лікували від шизофренії три роки, протягом яких він тричі збігав, і його повертали до медичного закладу.
Пізніше, за наполяганням батьків, він вступив в юридичну школу, залишивши мрію стати письменником. Однак через рік, в 1960-х, Пауло кинув навчання, приєднався до хіпі й відправився подорожувати по країнах Латинської Америки, Північної Африки й Європи, вживав наркотики. Коельо повернувся у свою країну через кілька років, почав складати тексти пісень, співпрацюючи з відомими виконавцями, включаючи рок-зірок Елліс Режіна, Риту Лі, Рауля Сеіхаса. Разом вони написали близько ста музичних композицій, в тому числі, гостросоціальних. Крім цього, Пауло захопився окультизмом, магією, ідеями британського чорного мага і сатаніста Алістера Кроулі. Він також входив у бразильську спілку анархістів, працював в театральній групі в якості актора і режисера, співпрацював з видавництвами як журналіст.
У 1974 році правляча в країні військова влада звинуватила поета в антиурядовій діяльності і посадила до в'язниці. Врятувало письменника обставина його перебування в психлікарні — його визнали неосудним, Неосудного і відпустили.

ПОЧАТОК КАР'ЄРИ ПАУЛО КОЕЛЬО
У 1982 році відбулася подія, що стало поворотним пунктом в житті Коельо. В кафе Амстердаму він познайомився з представником католицького чернечого ордену RAM, що досліджує слово Боже, його таїнства, перетворює Євангеліє в повсякденне життя, змінюючи її. Він став духовним наставником Пауло.
Під його впливом в 1986-му поет здійснив паломництво — подолав шлях, довжиною в 500 миль або приблизно в 800 кілометрів, в місто Іспанії Сантьяго-де-Компостела до усипальниці святого великомученика римської католицької церкви Якова і випробував прозріння. Після цього він вирішив покинути прибуткову кар'єру поета-пісняра, слідувати своїй мрії - зайнятися написанням книг, кожна з яких пізніше отримає визнання читацької аудиторії. Натхненний поїздкою по святих місцях, Коельо описав Шлях Сантьяго (третій після Риму і Єрусалиму центр християнства) і дивовижні події, що відбуваються на ньому зі звичайними людьми в романі «Щоденник Мага» або «Поломництво». Перша публікація в 1987-му році книги не мала такого успіху як «Алхімік», але викликала багаторазове збільшення числа пілігримів на цьому Шляху.
У 1988 році письменник видав своє найуспішніше, феноменальне з пошуку сенсу і глибини творіння — «Алхімік». Спочатку було продано всього 900 екземплярів книги. Повторна публікація роману в 1994-му році в США зробила його першим світовим бестселером бразильського прозаїка і стала початком його всесвітнього визнання. Наступне добре прийняте творіння Коельо - «Брида». Потім, як правило, Пауло писав один роман кожні 2 роки. Серед його робіт - «На березі Ріо-П’єдра сіла я й заплакала», «П'ята гора», «Вероніка вирішує померти», «Одинадцять хвилин», «Переможець залишається один». В цілому, було продано близько 175 мільйонів книг романіста в більш ніж 170 країнах. Три з них - «Поломництво», «Валькірії» і «Алеф» - автобіографічні.
Майже усі книги одного з найбільш значущих авторів на планеті ставали важливою подією і викликали емоційні обговорення в літературному товаристві. Однак слід сказати, що деякі критики низько оцінюють або зовсім не сприймають творчість Коельо. Влада Ірану в 2011-му заборонила видавати й продавати в країні твори бразильського романіста.

ДІЯЛЬНІСТЬ ПАУЛО КОЕЛЬО
Письменник — переконаний захисник прав людини. У 1996-му році він заснував Інститут свого імені, який надає підтримку бразильцям при порушенні їх законних інтересів. Романіст, свого часу визнаний Міжнародною правозахисною організацією Amnesty International в'язнем совісті, з 2013 року є членом її Керівної ради, а також Фонду Шваба зі сприяння соціальному підприємництву.
У свої 54 роки Коельо був обраний членом Бразильської літературної академії ABL (Academia Brasileira de Letras), а у 2007-му - Послом миру ООН.

ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ ПАУЛО КОЕЛЬО
Письменник завжди користувався популярністю у жінок, починаючи з молодого віку. Першою його дружиною була Віра Ріхтерон, югославка з Белграда. Вона була старша за нього на 11 років. Але шлюб був не довговічний, як і багато відносин автора в той період. У 25 років він познайомився з дівчиною на ім'я Адалжіза Еліана Ріос де Магальяес (скорочено Жіза). Вона закінчила архітектурний факультет. Незабаром вони стали жити разом і потім одружилися. Ці відносини припали на пору хіпі й легальне вживання легких наркотиків. Але і вони скоро себе вичерпали. Незабаром він взяв за дружину 19-річну Сесіль МакДауелл, яка була дочкою власника туберкульозної клініки. Але і цей шлюб розпався через три роки.

Зараз Коельо одружений вчетверте. На початку 80-х років він познайомився з художницею Христиною Ойтісіка. Зараз Пауло разом з дружиною живе між Європою і Бразилією. Улюбленим твором мистецтва письменник назвав картину Яна ван Ейка «Портрет подружжя Арнольфіні» (відзначивши, що «Мону Лізу» Леонардо да Вінчі, на його погляд, явно переоцінили), кращою книгою вважає «Тропік Рака» Генрі Міллера.
ПАУЛО КОЕЛЬО СЬОГОДНІ
Твори Коельо читають практично у всіх країнах світу. Багато знаменитостей називають «Алхімік» улюбленим романом. Серед шанувальників його творчості - Білл Клінтон, Вілл Сміт, Фаррелл Вільямс, Мадонна і багато інших.
Письменника і мислителя, іноді називають «людиною епохи Відродження», яка дала світові розкутого, інтелігентного, що кидає виклик встановленим традиціям і порядкам індивідуума. Як їм здається прозаїка, його заслуга полягає в тому, що на сторінках його оповідань-притч складне здається простим.

Книжки оцінені користувачами