Пола Гоукінз | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Пола Гоукінз

Рейтинг: 
4
День народження: 
Серпень 26, 1972

Пола Гоукінз - британська письменниця, автор знаменитого роману «Дівчина в поїзді» в жанрі психологічного трилера.

Роман ліг в основу однойменного фільму з Емілі Блант в головній ролі, який вийшов у 2016 році.

Дитинство і юність

Пола Гоукінз народилася 26 серпня 1972 року в Африці, в столиці Зімбабве місті Хараре. Батько дівчини був журналістом і професором економіки, займався фінансовими питаннями. В Африці майбутня письменниця жила до 17 років і відвідувала приватну школу для дівчаток. Потім Пола перебралася до Лондона, де навчалася в незалежному коледжі Коллінгхем в Кенсінгтоні.

Після цього дівчина поступила в Оксфордський університет, де, як і батько, вивчала економіку, а також політологію і філософію. Деякий час Пола пропрацювала журналістом в газеті «Таймс», де займалася бізнес-тематикою. Потім майбутня письменниця покинула штат і стала співпрацювати з різними виданнями як фрілансер.

Батьки Гоукінз досі живуть в Зімбабве. Пола, хоча і давно переїхала до Британії, як і раніше бере близько до серця проблеми Африки й цікавиться питаннями благодійності.

Література

Першою книгою, написаною Полою, став зовсім не художній твір. Це була збірка фінансових порад для дам, який вийшов під заголовком «Богиня грошей». До художньої літератури Пола дісталася у 2009 році, коли придумала собі псевдонім Емі Сільвер і почала строчити романтичні комедії. Всього з-під її пера вийшло чотири книги в цьому жанрі, але любов'ю публіки жодна з них не користувалася.

Тоді Пола переглянула свої творчі плани та взялася за новий для себе напрям - серйозний трилер, який піднімає гострі соціальні теми. Над історією про домашнє насильство, наркоманію та алкоголізм письменниця без відриву пропрацювала шість місяців. Пола змушена була відмовитися від інших проєктів, які приносили їй гроші, і повністю присвятити себе роботі над книгою.

Коли фінансове становище ставало дуже важким, Пола позичала гроші у свого батька. Взимку 2015 року цей роман був опублікований під назвою «Дівчина в поїзді» і негайно став бестселером. Уже до середини весни було розпродано півтора мільйона примірників.

У 2016 році вийшла екранізація роману «Дівчина в поїзді», знята режисером Тейтем Тейлором. Роль головної героїні Рейчел у фільмі виконала актриса Емілі Блант.

Особисте життя

Пола Гоукінз приховує подробиці свого особистого життя від публіки. Після виходу книги «Дівчина в поїзді» письменниця багато подорожувала по країні та світу, займаючись просуванням свого роману, проте у неї знайшовся час і на романтику.

Відомо, що у Поли Гоукінз довгий час були відносини з одним бойфрендом, чиє ім'я залишається невідомим. Пара жила разом в апартаментах Поли в Брикстоні, Лондон. Після розриву Пола не стала виставляти колишнього партнера геть і дозволила йому далі жити з нею в одному будинку.

З новим бойфрендом Пола зійшлася під час відпочинку на гірськолижному курорті, куди обидва вирушили з загальними друзями. Уже через місяць після виходу першої книги Поли вони стали парою. Нового партнера звуть Саймон Девіс, він на тринадцять років старший за неї, живе в Нью-Йорку і працює адвокатом.

Пола і Саймон разом подорожували по Сполученим Штатам під час туру, пов'язаного з просуванням книги «Дівчина в поїзді». Гоукінз поки не оформляла юридично відносин з новим партнером, і формально Саймон не є її чоловіком. Дітей у письменниці також немає.

Пола Гоукінз веде «Інстаграм»-аккаунт, де пише про прочитані книжки і публікує фотографії типових шотландських пейзажів.

Пола Гоукінз зараз

У 2017 році Пола Гоукінз опублікувала новий детективний роман «Глибоко під водою». Нел, героїня книги, дзвонить сестрі за кілька днів до своєї загибелі та благає про допомогу. Жюль ігнорує це прохання і не бере трубку. Але тепер, коли Нел знайшли мертвою на дні річки, Жюль змушена повернутися в місце, яке, як вона сподівалася було покинуто нею назавжди.

Героїня давно поховала жахливі спогади про старий будинок і не бажає до них повертатися. Але на плечі жінки лягає відповідальність за племінницю-підлітка, яка залишилася без сім'ї після смерті матері. Жюль впевнена, що сестра не наклала б на себе руки, а це означає, її вбивця як і раніше десь там ...

Відповідаючи на питання своїх фанів у Facebook, Пола розповіла багато цікавого про особливості творчого процесу і власні пристрасті в літературі. Письменниця зізнається, що є великою прихильницею творів Кейт Аткінсон і Пет Баркер.

На власний зоряний роман «Дівчина в поїзді» у Поли пішло в цілому 13 місяців - від перших нарисів до остаточних редакторських правок і виходу книги у світ. Письменниця вважає, що це досить швидко.

Пола говорить, що жодного разу не зустрічалася з таким явищем, як відсутність музи, зате не раз опинялася в ситуації, коли сюжет заходить в глухий кут, звідки складно знайти вихід. В цьому випадку Гоукінз звертається за допомогою до свого агента, редактора або друзів, кому можна довіряти. Свіжий погляд з боку допомагає їй знайти вихід з будь-якої сюжетної петлі. Покластися на думку інших і не працювати над романом у самоті - за власним зізнанням Підлоги, найкраща порада, яку вона отримувала.

Пола зізнається, що ідея написати роман про людину, яка мандрує поїздом й стає свідком дивної події, з'явилася у неї під час власних поїздок до Лондона і назад. Письменниця також розповідала, що, працюючи над книгою, надихалася фільмами Альфреда Хічкока з їх атмосферою параної та невпевненості, яку відчувають герої.

Агент Поли розіслав пропозиції по видавництвах, коли роман був готовий тільки наполовину, і відразу ж отримав позитивний відгук.

Бібліографія

Під ім'ям Емі Сільвер
2009 - Сповідь вимушеного рецессіоніста
2010 - На Різдво я хочу лише
2011 - Хвилина до опівночі
2013 - Воз'єднання

Під ім'ям Пола Гоукінз
2015 - «Дівчина в поїзді»
2017 - «Глибоко під водою»

Цитати

«Якщо у людини є дитина, то вона - його слабке місце, що змушує діяти з оглядкою ».

«Мені подобалася моя робота, але про" блискучу кар'єру "мова не йшла, а навіть якби і йшла, то будемо чесними: в жінках і далі цінуються тільки краса і здатність народжувати. Я не красуня і не можу мати дітей, тоді який від мене сенс? Ніякого ».

«Мені потрібно знайти те, що я повинна робити, щось важливе. У мене не виходить бути просто дружиною. Я не розумію, як це комусь вдається - нічого не робити, тільки сидіти й чекати. Чекати, коли чоловік повернеться додому, щоб любити тебе. Або це, або пошук того, що наповнить життя сенсом ».

Книжки оцінені користувачами