You are here

Рей Бредбері

Рейтинг: 
122
День народження: 
Серпень 22, 1920
Дата смерті: 
Червень 5, 2012

Рей Бредбері — американський письменник-фантаст, відомий у всьому світі. Ця людина по праву вважається феноменом в літературі його Батьківщини. Звичайно, чи можна вважати пересічним письменником автора, який писав оповідання, романи, вірші, есе, п’єси для театральних вистав та радіотрансляцій, сценарії? До того ж усі ці твори написані на високому рівні, і всі вони мають упізнаваний почерк майстра, у якому проступає глибока емоційність і психологічний стиль.
Ідея кожного твору завжди глибока і переслідує високу мету: одвічне протистояння Добра і Зла, Світла з Пітьмою, Знання з Варварством. З особливою чіткістю та виразністю вона була окреслена у творі «451° за Фаренгейтом». Написана ця повість була у тяжкі для Америки часи. Це історія про світ, коли відбувалося спалювання книг. Ця ж тема показана дещо в іншому вимірі, більш казковому, з алегорією у повісті «Щось лихе до нас іде», яка була створена у 1962 році. Також аналогічна тема присутня в детективному автобіографічному романі автора «Смерть — діло самотнє».
Бредбері переймався тим, що техніка, придумана людством, все далі йде вперед, але вона певним чином пов’язана зі все зростаючою бездуховністю. Він боїться, що може настати ядерний кінець світу, проте надія на краще у нього не вмирає.
«Марсіанські хроніки», які являють собою роман, що склали окремі історії про Марс та його жителів, принесли небувалу популярність автору. Ідея поєднати окремі твори в один прийшла видавцеві, який був йому тезкою за прізвищем — Волтер Бредбері. Пізніше письменник присвятить йому «Кульбабове вино».
Автор говорив про те, що він схожий на гранат, мовляв, такий же, як цей фрукт, він наповнений зернами — ідеями для творчості.

Книжки оцінені користувачами