Стівен Кінг | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Стівен Кінг

Рейтинг: 
205
День народження: 
Вересень 21, 1947

Стівен Едвін Кінг народився в Портленді, штат Мен, в 1947 році - другий син Дональда і Неллі Рут Піллсбері Кінг. Після того, як його батьки розлучилися, коли Стівен був малюком, він і його старший брат Девід залишились із матір'ю. Частину свого дитинства він провів в Форт Уейн, штат Індіана, де жила сім'я його батька і в Стратфорді, штат Коннектикут. Коли Стівену було одинадцять років, його мати привезла своїх дітей назад в Дареме, штат Мен, назавжди. Її батьки Гай і Неллі Піллсбері стали недієздатними зі старістю, і сестри Рут Кінг переконали її взяти на себе турботу про літню пару. Інші члени сім'ї допомагли невеликим будинком в Дареме і фінансами. Після того, як бабуся і дідусь Стівена померли, місіс Кінг знайшла роботу на кухні в Pineland, в будинку для розумово відсталих по сусідству.

Стівен вчився в гімназії в Дареме, а потім в Лісабоні середній школі, яку закінчив в 1966 році. На другому курсі в Університеті штату Мен в Orono, він пише щотижневу колонку для шкільної газети, CAMPUS Мен. Також брав активну участь у студентській політиці, в якості члена Студентського Сенату. Підтримував антивоєнний рух в кампусі Orono, стоячи на позиції консервативного руху, що війна у В'єтнамі, є неконституційна. Він закінчив Університет штату Мен в Orono в 1970 році зі ступенем бакалавра з англійської мови і був кваліфікованим викладачем на рівні середньої школи. Військова призовна комісія відразу ж після закінчення університету виявила у нього високий кров'яний тиск, поганий зір, плоскостопість, і проколоті барабанні перетинки.

Він і Табіта Спрюс одружилися в січні 1971 року. Він зустрівся з Табітою в бібліотеці Фоглер в університеті штату Мен в Orono, де вони навчались. Оскільки Стівен не міг відразу знайти роботу вчителем, подружжя жили на його заробіток різноробочим в промисловій пральні, її позику і заощадження, і випадкового заробітку з продажу історій у чоловічі журнали.

Стівен зробив свій перший професійний продаж короткої історії ("The Glass Floor"), для Startling Mystery Stories в 1967 році. Протягом перших років шлюбу, він продовжував продавати історії в чоловічі журнали. Багато з них були пізніше зібрані в збірку Нічна зміна або з'явилися в інших антологіях.

Восени 1971 року Стівен почав викладати у школі англійську мову в академії державної середньої школи Хемпден, штат Мен. Пишучи вечорами і у вихідні, він продовжував випускати короткі оповідання і працювати над романами.

Навесні 1973 року, Doubleday & Ко взяли роман Кері для публікації. На День матері в цьому році, Стівен дізнався від свого нового редактора в Doubleday, Білла Томпсона, що основний продаж роману дасть змогу йому залишити викладання і присвятити себе письменництву.

В кінці літа 1973 року Кінги переїхали з усією сім'єю в південний Мен через погіршення здоров'я матері Стівена. Орендуючи літній будинок біля Sebago озера в Північній Windham протягом зими, Стівен написав свій наступний опублікований роман, спочатку під назвою Другого Пришестя, а потім Лот Єрусалиму, перш ніж він став Лота Салема, в маленькій кімнаті в гаражі. У цей період мати Стівена померла від раку у віці 59 років.

Керрі була опублікована навесні 1974 року. Цієї ж осені, Кінги залишили штат Мен заради Боулдер, штат Колорадо. Вони жили там трохи менше ніж рік, протягом якого Стівен написав The Shining. Повернувшись в Мен влітку 1975 року, Кінг придбав будинок в районі озер західного Мена. У цьому будинку Стівен закінчив писати The Stand. Мертва зона була також написана в Bridgton.

Стівен і Табіта тепер проводять зими у Флориді і до кінця року у будинках в Бангорі і Центр Ловелл.

Кінги мають трьох дітей: Наомі Рейчел, Джо Гілл і Оуен Філліп, і четверо онуків.

Стівен має ірландсько-шотландське походження, висотою 193 см і важить близько 91 кг. Він блакитноокий, зі світлою шкірою і має чорне волосся, з сивиною в бороді, яку він іноді носить з кінця World Series і до відкриття бейсболу у Флориді. Іноді він носить вуса в інші сезони. Стівен носив окуляри, коли був дитиною.

Стівен і Табіта надають стипендії для місцевих школярів і сприяють багатьом іншим місцевим і національним благодійним організаціям.

Перкладено з офіційного сайту Стівена Кінга http://www.stephenking.com

Книжки оцінені користувачами