Юрко Покальчук | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Юрко Покальчук

Рейтинг: 
4
День народження: 
Січень 24, 1941
Дата смерті: 
Вересень 10, 2008

Покальчук Юрій Володимирович (більше знаний як Юрко Покальчук) з’явився на світ 24-го січня 1941-го року в Кременці — містечку в Тернопільській області. Його батько — діалектолог, краєзнавець Володимир Покальчук.

Дитячі та юнацькі роки майбутнього письменника, перекладача та науковця минули у місті Луцьк. Там хлопець відвідував школу, а пізніше навчався в місцевому педагогічному інституті. По його закінченні хлопець вирушив до Санкт-Петербурга (на той момент то був ще Ленінград), де вступив до Ленінградського університету на факультет східних мов.

У 1969-му році переїздить до Києва. Сім років працює на посаді молодшого наукового співробітника в Інституті літератури АН УРСР (наразі це Інститут літератури імені Т. Г, Шевченка НАН України).

У 1976-му році стає членом СПУ. Від 1994-го року посідає посаду голови іноземного відділу цього ж літературного об’єднання.

З 1997-го по 2000-ий рр. є президентом Асоціації українських письменників. Потім отримує членство в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.

Пішов у засвіти Юрко Покальчук 10-го вересня 2008-го року. Причина смерті: рак. Письменника поховано на території Байкового цвинтаря в м. Київ.

Творчий шлях
На теренах колишнього Радянського Союзу Юрко Покальчук вперше взявся перекладати твори письменника з Аргентини Хорхе Луїса Борхеса. Ще з-під його пера вийшли переклади творів, авторами яких були Хемінгуей, Кортасар, Амаду, Маріо Варгас Льйосу, Кіплінг, Рембо… Цей список можна було б ще довго продовжувати. Й це зовсім не дивно, адже Юрій Покальчук володів 11-ма іноземними мовами.

Та не тільки перекладами, ясна річ, займався чоловік. Він написав та видав біля двох десятків авторських книг художнього змісту, серед яких і прозові, й поетичні твори. Проза представлена оповіданнями, повістями та романом «І зараз, і завжди…».

Ще Юрко Покальчук писав літературно-критичні, публіцистичні статті. Єдиний в СРСР писав про латиноамериканську прозу сучасного для нього періоду.

Створював сценарії до фільмів та виступав їх спів постановником.

Більше ніж півтора десятиріччя Юрко Покальчук опікувався дітьми-в’язнями малолітнього віку. Саме для цих читачів ним видавався часопис «Горизонт».

Книжки оцінені користувачами