Книга котра змінює світогляд

4.5
Середня: 4.5 (6 оцінок)

Коли друзі просять назвати улюблену книгу, я не можу дати остаточної відповіді. Проте книга, котра змінила мій світогляд, називається “ Мартін Іден” Джека Лондона. Я не раз перечитую деякі розділи цієї автобіографічної драми. Письменник, в честь якого назвали навіть астероїд (2625 Джек Лондон, 1976 року), у власних творах закликає поплавати у океані, котрий вирує людськими історіями, сповнених справжніх пригод.
“Мартін Іден” змінив моє бачення на оточуючих. Я зрозуміла, що завжди потрібно мати якусь ціль і впевнено йти до неї, не зважаючи ні на кого. Якби ж можна було щось запозичити з цієї книги, я б навчилась такої наполегливості, котрою наділений головний герой. Заради кохання він покинув свою роботу моряка та почав вчитись, щоб стати гідним коханої .
Все почалось з того що Мартін врятував життя одному хлопцеві, котрий потім взнак подяки запросив його на обід. Там він познайомився з чарівною Руфі, котра ходила в театри, вчилась на мистецтвознавця. Дівчині також сподобався цей неотесаний хлопчисько, але мати якісь стосунки з моряком, котрий не тямить нічого ні в мистецтві, ні в науці, не захотіла. Тоді Мартін Іден вирішує покинути роботу на кораблі і починає вчитись. Ночами він сидів перед книгами, а цілими днями невтомно працював. Писав оповідання, статті, але ніяка газета не хотіла друкувати його. Проте коли головний герой почав щось тямити в політиці та філософії, тоді вже його помітили. Чоловік набув популярності та багатства, але це йому було не потрібно. “Слава теж гарна річ, але це заради Рут зародилась осяйна мрія! Він не шукач слави, а один з безтямно закоханих”, - так у книзі писав Джек Лондон.Лише коли Мартін змінився , тоді його кохана захотіла з ним одружитись. Тоді він зрозумів, все що він робив було безглуздим, люди навколо штучні, всім важливі чужі думки, а не власні переконання. Тепер Мартін розумів, що Рут він ніколи насправді не кохав. Він кохав не її, а ідеальну неземну істоту, створену його уявою,яскравий, світлий дух, що він його оспівував у любовних поезіях. Тоді головний герой вчинив самогубство. Кінець, звичайно, не щасливий. Але читаючи цю книгу ти смакуєш напоєм, відомим за назвою “Кохання”, дізнаєшся про політичне становище XX ст у США та починаєш розуміти відомих філософів, такі як Спенсер та Ніцше. Історія простого моряка закликає нас боротись за “місце під сонцем”.
Що спільного між головним героєм та автором? Як вказує біографія Д. Лондона, письменник перепробував багато професій, зокрема й моряка ,також він хотів стати творчою та розумною особистістю. Джек Лондон наділив головного героя своїми найкращими рисами характеру : непокірність, бунтівництво та потяг до мистецтва. Образ Рут, коханої Мартіна Ідена, нагадує письменнику про його перше кохання — Мейбл Еппелгерн.
Існують безліч письменників та ще більше їхніх автобіографій. Проте про таку біографію, яку має Джек Лондон, можна лише помріяти. Його бурхливе життя, сповнене злетів і падінь, варте уваги.

Проголосувати:

вгору
0 користувачів проголосувало.

Пoширити у соц. мережах: