Про книгу Еліни Заржицької «Як черепаха Наталка до школи збиралася». (Видавництво «Пороги», Дніпропетровськ, 2011 р. – 32 с.) | Рецензії на книги, відгуки про прочитане, рейтинг - кращі книги

You are here

Про книгу Еліни Заржицької «Як черепаха Наталка до школи збиралася». (Видавництво «Пороги», Дніпропетровськ, 2011 р. – 32 с.)

5
Середня: 5 (1 оцінок)

Наша бібліотека є тим культурним осередком, який збирає під своїм крилом багато поколінь мешканців Дніпропетровщини, небайдужих до красного слова.

На базі нашої бібліотеки відбуваються численні зустрічі читачів з письменниками, які пишуть для дітей та юнацтва.

Так, наприкінці минулого року відбулась зустріч маленьких читачів з дніпропетровською письменницею Еліною Заржицькою. Еліна Іванівна презентувала свою нову книгу «Як черепаха Наталка до школи збиралася».

Книга заслуговує на увагу насамперед тим, що для нашого російськомовного регіону обмаль книг для дітей 3-6 років саме українською мовою. Ця книга і для трохи старших діток, які самостійно читають, або вивчають українську мову.

Письменниця в образі головної героїні представила діткам веселу черепаху Наталку. Книжка «Як черепаха Наталка до школи збиралася» складається із чотирнадцяти казок-оповідань. Кожна казочка відповідає прожитому дню маленької чудернацької черепахи. Наталка має багато друзів, всім допомагає, вміє поступатися і ніколи не ображається на зауваження.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей Тетяна Монська вважає: «Ця книга в змозі подарувати і батькам, і їхнім діточкам декілька приємних годин. Книга має пізнавальну цінність для дітей дошкільного віку. Ті діти, що цікавляться життям тварин, отримають ще більше знань про веселі пригоди черепашки Наталки, тритона Тришки, гарненького Равлика. Маленька Наталка, ніби дитина, пізнає цей світ, робить добрі і гарні вчинки: ось вона мирить жуків, що б’ються на галявинці: «Зупиніться, – попросила вона жуків, – ви подаєте малятам поганий приклад», а ось – «пожаліла бідолашного Равлика» і відпустила його додому.

Для дітей молодшого шкільного і дошкільного віку дуже важливі «позитивні» приклади для нормального психічного розвитку. І такі приклади можна знайти саме у цій книжці. На прикладі головної героїні казок – черепахи Наталки – діти вчаться бути добрими та щедрими

День 7. «Як Наталка до школи збиралася»: «За п’ять хвилин Наталка отримала ще два пакунки, а потім ще вісім. (І всі – від люблячих родичів, точнісінько з такими ж наплічниками).

– Що мені робити з цими…– схлипувала Наталка.

А потім вигадала. Вона подарувала їх своїм однокласникам. Відтепер увесь клас дружно співає: «Маю гарний наплічничок…».

Дуже гарно, що у казках автор робить тільки делікатні натяки, а малюк за допомогою батьків або інших родичів, вже сам робить висновки, що треба бути чуйним, привітним, допомагати друзям (День 8. «Як Наталка Тришку читати навчила», День 10. «Як Наталка пуголовку Грицьку допомогла»).

Мало тексту, багато змісту, яскраве оформлення – «залізна» форма успіху літературного твору для дітей. Після кожного маленького оповіданнячка, ніби у байці – висновок. І це теж дуже важливо для дітей – вміти робити «правильні» висновки, таким чином навчитись мислити позитивно, наслідувати і повторювати добрі і гарні вчинки улюблених героїв. А черепашка Наталка – мила, симпатична, добра і чуйна, в неї дуже багато друзів, і всі її дії спрямовані на те, щоб всі було добре! Кожен день її життя насичений пригодами, добром і радістю».

Казочки написані доступною дитячою мовою. Книжка дуже корисна – вона допомагає діткам спілкуватися, реагувати правильно на зауваження, приходити на допомогу. Ця книжка навчає малечу бути дружними, вірними й люблячими, закликає нас жити й радіти кожному дню.

Сім’я Саричевих: мама Інна Олександрівна, діти – Маргарита (5 років) та Микита (9 років), читачі обласної бібліотеки для дітей, повертаючи книгу до бібліотеки, висловились наступним чином: «Ми прочитали книгу Еліни Заржицької «Як черепаха Наталка до школи збиралася». Книга являє собою збірку оповідань про черепашку та її друзів. Присвячується актуальній темі добра, взаємодопомоги та дружби між героями оповідань.

Головна героїня черепашка Наталка має гарне почуття гумору та живий розум, які допомагають їй у різних життєвих ситуаціях. Образ головної героїні вибраний вірно: черепашка приваблива і дуже подобається дітям».

Книга надрукована великим шрифтом, тому легко читається.

Майже на кожній сторінці видання є дуже яскраві ілюстрації до казок. Малюнки створили діти молодшого шкільного віку. Діти перейнялися темою, історіями Черепахи Наталки і книга «заграла» від їх малюнків.

Книгу Заржицької «Як черепаха Наталка до школи збиралася» ми презентували для найменших наших відвідувачів. Хочу зазначити, що нові книги наших письменників ми завжди представляємо читачам.

Фахівці бібліотеки представили книгу за допомогою ляльок. Бібліотечний ляльковий театр «Кольорове диво» інсценував деякі казки.

Варто зазначити, що частину тиражу книги про черепаху Наталку було подаровано дитячим бібліотекам області.

Нашим маленьким відвідувачам, що приходять до нас із батьками, радимо – прочитайте, і ви не залишитесь байдужими до маленької черепашки та її друзів.

Шарабура Ольга Іванівна,
директор Дніпропетровської обласної
бібліотеки для дітей,
Заслужений працівник культури України

+1
0
-1