You are here

Ерік Сігал «Історія одного кохання»: аналіз твору

Твір написаний 1969 року.
За жанром — це кіноповість.
Тематика твору: кохання та вірність; межа життя та смерті. Любовна історія Олівера та Дженніфер: спадкоємця мільйонних статків та доньки звичайного пекаря-переселенця.
Ідея: драматизм любові; людяність. Щире та взаємне кохання ламає на своєму шляху перешкоди, наповнює силою та змістом навіть час перед неминучою смертю.
Саме тема кохання є провідною у творі, бо це почуття, зазвичай, допомагає відкрити найпотаємніші риси людини. Автор доносить до читача розуміння того, що для того, аби кохати не потрібні ні статус, ні гроші, не важлива краса. Навіть без цих понять людина може любити щиро та бути щасливою в стосунках.
Проблематика твору «Історія одного кохання»:
проблема цінності часу та життя;
проблема взаємодії батьків і дітей;
проблема соціальної нерівності.
Персонажі кіноповісті:
Олівер Баррет IV;
Олівер Баррет III — його батько;
Дженніфер Кавіллері — дружина Олівера;
Філ Кавіллері — батько Дженніфер.
Композиція: композиційна будова кільцева: вже на перших сторінках твору говориться про смерть головної героїні і закінчується історія також цією подією. Кожен розділ — той чи інший спогад головного героя про кохану чи все, що пов’язано з їхнім з нею спільним життям. Розв’язка — перша частина твору, а основна частина — прощання подружжя, яким вже відомо про скору смерть Дженні.
Сюжет твору «Історія одного кохання»
Олівер Баррет навчається в Гарварді й має в навчальному закладі практично найкращу успішність. Походить він з дуже заможної сім’ї аристократів. Він любить ходити до бібліотеки Редкліффського коледжу, де і знайомиться зі своєю майбутньою дружиною — Дженніфер Кавіллері. Дівчина з простої родини переселенців, навчається в Редкліффському коледжі. Не зважаючи на абсолютно різний соціальний статус, ці двоє молодих людей стають парою.
Коли навчання в коледжі лишилося позаду, закохані приймають рішення взяти шлюб, хоча батько Олівера не дає благословення на такий союз. Він ставить синові ультиматум: якщо він одружиться, то не отримає жодних коштів від нього. Син зробив, як вважав за потрібне.
Весільна церемонія скромна, проте повна тепла, веселощів та кохання. Не маючи ніякого фінансового підґрунтя для майбутнього життя, молодята працюють на різній, зовсім не престижній, роботі.
Дженні влаштовується викладати до приватної школи, але заробітна плата там невисока. Живуть чоловік та жінка в убогій квартирці, яка є їм доступною за коштами. Вони відмовляють собі абсолютно в усьому, проте їхні стосунки стають все міцнішими, а кохання тільки розпалюється.
Після отримання диплома Олівер отримує багато пропозицій щодо працевлаштування, оскільки він один з трьох найкращих студентів навчального закладу. Та кілька запрошень на роботу він відхиляє, оскільки шукає місце, на якому відразу буде отримувати гідну зарплатню, аби забезпечити безбідне життя для Дженні. Він починає працювати в хорошій юридичній конторі в місті Нью-Йорк. Життя налагоджується, любов між чоловіком та жінкою ще більш зміцніла. Вони вже готові до народження дитини та мріють про маленького сина, та Дженні не вдається завагітніти. Вони звертаються до лікарів, аби дізнатися причину цього. Чоловік та жінка проходять обстеження, і Олівера повідомляють, що його дружина має невиліковні форму лейкемії й невдовзі помре.
Олівер послухав пораду медиків та робив вигляд, що нічого не сталося, не повідомляючи Дженні про її стан, проте скоро її самопочуття погіршилося і їй все розповіли. Часу лишилося зовсім мало…
Для полегшення стану хворої дружини Олівер просить грошей у батька, з яким багато часу не спілкувався. Проте він не каже правду про те, на які цілі взяв кошти. Вже перебуваючи на лікарняному ліжку, жінка обговорює зі своїм батьком процедуру поховання. Потім залишається наодинці з чоловіком та звертається до нього з проханням налагодити стосунки з батьком, а ще бути з нею до останньої миті та не винуватити себе в тому, що має статися і неодмінно станеться…
Коли батько Олівера зрозумів для чого його син брав у нього гроші, то відразу вирушив у Нью-Йорк. Він приїхав відразу після смерті Дженні. В лікарняних стінах батько та син помирилися.

Вподобати:
+1
0
-1