You are here
Грейс Кеннан Варнеке "Донька холодної війни"
"Я стала жінкою, чиє життя мало значення і якій вдалося щось змінити на краще"
Грейс Кеннан Ванеке - це донька одного з найлегендарніших і найвпливовіших дипломатів США Джорджа Кеннана середини минулого століття. Життя Грейс припало на переломні моменти світової історії, її ж батьку доводилося працювати послом різних європейських країн та СРСР, в останньому навіть став "персона нон-ґрата". Все життя Джордж Кеннан присвятив налагодженню американо-радянських взаємовідносин.
У своїх мемуарах Грейс згадує різних політичних діячів другої полов. ХХ століття. Найцікавіший факт - це її знайомство із донькою Сталіна - Світланою. Ха, чомусь не сподобалось Світлані світле майбутнє, побудоване її батьком з ГУЛАГами, героями НКВД, голодоморами.Не стримав навіть її у Совку смачненький пломбір, - жінка в 1967р. звернулася в американське посольство в Індії, звідти направилися в США.
Щодо Грейс - то вона одна з перших жінок на пострадянському просторі, яка поламала стереотипи. Ще навчаючись в радянській школі, дівчина проявляла свою емансипацію: яскравий одяг поміж маси дівчат в коричневій формі з чорними фартухами. Вона руйнувала бар'єри, та на власному прикладі доказувала жінкам, як можливо побудувати успішну кар'єру серед чоловічого світу.
Окремий розділ своїх мемуарів авторка присвятила своєму перебуванню в Україні: жінка кілька років очолювала організацію із посилення економічних можливостей малозабезпеченим верствам населення та проєктом із протидії незаконній торгівлі людьми. Зробити світ кращим та розширити права жінок,- завдання втіленні нею в життя.
Та чи змогла така сильна жінка вийти з-під тіні свого впливого батька? Читайте. Книга буде захоплива для тих, хто цікавиться політологією та історією.