You are here
Так чи інакше
Книжка «Так чи інакше» Кари Мак-Довелл вийшла у Видавництво "Ранок". Принагідно хочу відзначити, що з поліграфічної точки зору вона просто перфектна, а папір на якому надрукована книжка виготовлений в Україні з дотриманням усіх норм охорони довкілля та має оптимальну білизну для сприйняття людським оком.
Чи знаєте ви, що середньостатистичній людині доводиться щодня приймати близько тридцяти пʼяти рішень? Вони можуть бути простими чи складними, побутовими чи професійними, банальними чи соціально значущими, але всі вони потребують достатньої рішучості та впевненості у власних діях. Та найголовніше вони вимагають готовності прийняти відповідальність за обране рішення. Тож в певні моменти виникає величезна психологічна втома від необхідності робити вибір. Мені ці відчуття дуже знайомі, бо в силу своїх життєвих обставин та професійних обовʼязків я щоденно мушу приймати рішень трохи більше середньостатистичного показника. Повірте, це непросто. Але я людина з великим багажем знань та досвіду і вже звикла брати на себе відповідальність. А от якщо рішення доводиться приймати юній людині, яка недостатньо рішуча і не надто впевнена в собі, то це може стати причиною стресових станів та психологічних проблем. Саме про такі проблеми і йдеться у книжці «Так чи інакше».
Головна героїня роману - дівчина, на ім'я Пейдж. Вона учениця випускного класу школи міста Гілберт штату Аризона. Пейдж планує стати тревел-журналісткою і подорожувати світом. А ще дівчина мріє побачити справжній сніг, бо в її рідному містечку - це таки справжня дивовижа. Вже багато років вона має вірного друга, якому може звірити всі свої таємниці й без якого не уявляє свого життя. Це її однокласник, хлопець на ім'я Фітц, за яким упадають всі місцеві дівчата. Між Фітцом і Пейдж існує справжня віддана дружба і все було б чудово якби в певний момент дівчина не відчула, що Фітц для неї більше аніж друг і що почуття до нього розбивають їй серце. Але вона навіть собі боїться в цьому признатися, щоб не зруйнувати тих міцних стосунків, які вибудовувалися роками. Інколи їй важко приймати певні рішення і, щоб позбутися вагань, Пейдж вдається до електронного застосунку «Куля долі», який за її запитом дає рекомендації з прийняття рішень.
Напередодні Різдва перед Пейдж постає глобальний вибір: поїхати разом з мамою до Нью-Йорка чи провести свято в засніженому гірському котеджі з Фітцом та його родиною. Для дівчини це дуже складний вибір. З однієї сторони вона так давно мріяла побувати в Нью-Йорку, побачити головну ялинку в Рокфеллер-центрі, погуляти в Центральному парку чи піднятися на якусь з висоток Манхеттену. І те, що її мама виграла на своїй роботі в лотерею таку мандрівку - то справжня удача й унікальна можливість. Але як відмовитися від шансу побути кілька днів разом з Фітцом! Тим більше, що цей варіант передбачає здійснення ще однієї мрії - побачити справжній сніг. То що ж вибере Пейдж? Чи прийме вона рішення самостійно, а чи знов скористається «Кулею долі»?
І ось тут авторка роману робить несподіваний трюк. Вона паралельно подає читачам два варіанти можливого розвитку подій. І з цього моменту банальна різдвяна історія отримує ознаки оригінальності. Недаремно повна назва книжки крім вислову «Так чи інакше» містить вислів «Одне Різдво - дві можливості». Інтрига зберігається до останньої сторінки. Адже ми не знаємо, що ж насправді вибрала Пейдж, а відтак і кінцевої точки завершення її різдвяних пригод. Тож читання перетворюється в захопливий квест з непередбачуваним фіналом. Хоча, як показує життя, якою дорогою ви б не йшли, все одно кінцева точка буде такою, яка визначена ще до вашого вибору шляху і залежить від багатьох факторів. Одним з таких факторів, безперечно, є любов.
Ця книжка могла б стати однією з кращих у моєму читанні, якби мені було сьогодні десь на сорок років менше. Адже я вже давно виросла з тих юнацьких проблем, які переживають герої роману і порою їхні дії та вчинки викликали в мене скептичну посмішку та генерували думку: «Мені б ваші проблеми!». Та розумію, що у кожного віку - свої переживання й проблеми, їх важливість не залежить від сприйняття іншими, а лише від внутрішнього стану та глибини відчутого болю в той чи інший момент життя. Я теж колись переживала подібне і якщо струсити пил зі своїх юнацьких щоденників, то могла б вийти не гірша історія, аніж та, яку написала американка Кара Мак-Довелл. Тож щиро рекомендую цю книжку юним читачам. Думаю, їм вона точно буде корисною і допоможе розібратися з внутрішніми проблемами та ваганнями.
І якщо в контексті цієї книжки довелося роздумувати про важливість та складність процесу прийняття рішень, то мої завершальні слова напередодні нового року будуть саме на цю тему. Тож зичу вам мудрості у виборі найкращого шляху та розуміння його наслідків. Бажаю сил і впевненості в той момент, коли вам доведеться прийняти важке рішення і рішучості йти вперед навіть у невизначеність, а ще терпіння та витримки, оскільки прийняття рішень може вимагати часу та енергії. Нехай ваші рішення відображають ваші основні цінності та приносять внутрішнє задоволення. Нехай вас завжди оточують люди, які підтримують ваші рішення і допомагають у важливих моментах. І нехай кожне ваше рішення буде кроком до досягнення бажаних результатів та особистого розвитку.